Motorola-Android
CEO producentów elektroniki chyba ścigają się na nietypowe oświadczenia. Nie tak dawno informowaliśmy Was o wypowiedzi CEO Nokii, a już dowiadujemy się o słowach CEO Motoroli. O co chodzi?

Podczas wypowiedzi na temat słabej żywotności baterii w zaawansowanych telefonach Sanjay Jha z Motoroli winą za to obarcza deweloperów aplikacji. Uważa on, że źle napisane aplikacje powodują o ponad 30% szybsze rozładowywanie baterii, przez co użytkownicy są zmuszeni pilnować, czy przypadkiem nie mają włączonej aplikacji, z której nie korzystają. Dodaje przy tym, że autorska nakładka Motoroli, MotoBlur, już niedługo będzie ostrzegał podczas instalacji o bateriożerności aplikacji. Zabawne, biorąc pod uwagę, że sama nakładka jest dość znaczącym powodem znikania kresek z ikony baterii.

Jha na kiepskie kodowanie przez deweloperów zwala również problemy z działaniem aplikacji na niektórych modelach Motoroli takich jak Atrix 4G czy Droid X – jego zdaniem właśnie to odpowiada za 70% zwrotów sprzętu. Może jednak warto by uderzyć się w pierś i popracować nad nakładką, panie Jha? Jak wiadomo, w Android Markecie jest dużo aplikacji z błędami, ale umywanie sobie tym rąk nie jest najlepszym zabiegiem PRowym.

A Wy – macie problemy z uruchamianiem aplikacji na Motoroli z Blurem? Jak myślicie, czego to jest wina? Komentujcie!

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński