Sony Xperia 20 render

Sony Xperia 20 nadchodzi – mocny średniak od Japończyków

1 minuta czytania
Komentarze

Sony w tym roku zaskoczyło wszystkich i zaprezentowało smartfony z ekranami o proporcjach 21:9. Nikt do tej pory nie stosował tak panoramicznych ekranów. W najnowszym modelu producent zaskoczy jednak w innym aspekcie. Prawdopodobnie zastosuje bardzo dobry procesor Qualcomm Snapdragon 710.

Nadchodzi mocny średniak od Sony

sony xperia 20 leak renders

Do tej pory większość średniopółkowych smartfonów Sony posiadała przeciętnie wydajny procesor. Producent oferował mocniejsze podzespoły tylko we flagowcach, brakowało mu w palecie natomiast mocnego średniaka. W najbliższym czasie powinno się to jednak zmienić, dzięki nowej Xperii 20. Urządzenie ma być wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 710 wykorzystujący 10-nm proces technologiczny. Jest to też układ z pogranicza flagowców, a klasycznych średniaków.

Sony Xperia 20 prawdopodobnie będzie dostępna w dwóch wersjach: 4 GB/ 64 GB oraz 6 GB / 128 GB. Ciężko stwierdzić niestety która wersja będzie szeroko dostępna, miejmy nadzieję, że obie. Smartfon zaoferuje 6-calowy ekran o proporcjach 21:9 i rozdzielczości Full HD. Na pokładzie znajdziemy również dwa aparaty, oba o rozdzielczości 12 Mpix. Miejmy nadzieję, że drugi aparat będzie szerokokątny, co na pewno wpłynęłoby na zadowolenie potencjalnych klientów. Z przodu znajdzie się pojedyncze oczko kamery służące między innymi do samo pstryków.

Zobacz też: [Recenzja] Wasza Wysokość, Sony Xperia 1 – przede wszystkim elegancja

Grafiki nowego urządzenia przedstawiają również czytnik linii papilarnych znajdujący się na bocznej krawędzi. Złącze do ładowania to USB-C, natomiast słuchanie muzyki może odbywać się przewodowo przez klasyczne wejście 3,5 mm. Wymiary urządzenia to 158 × 69 × 8,1 (9,8) mm. Grubość jest uzależniona od tego, czy liczony będzie wystający ponad obudowę aparat. Prawdopodobne miejsce prezentacji nowego smartfona Sony to berlińskie targi IFA 2019.

Źródło: gizchina

Motyw