s-band-lead

Federalna Komisja Łączności (FCC) jest organem, bez aprobaty którego żadne urządzenie korzystające z komunikacji bezprzewodowej nie może trafić na sklepowe półki w USA. Dzięki temu oraz faktowi, że FCC upublicznia informacje o każdym przyznanym certyfikacie już wielokrotnie dowiadywaliśmy się o nadchodzących sprzętach. Tym razem dotarła do nas informacja, że Samsung właśnie otrzymał pozwolenie, na wprowadzenie do sprzedaży opaski służącej do śledzenia aktywności. Na stronach internetowych komisji dostępna jest taka tabela:

 

Zrzut ekranu 2014-03-07 12.29.17

 

Wynika z niej jasno, że prawdopodobnie chodzi o następcę modelu S Band (na zdjęciu, na początku artykułu), świadczy o tym nie tylko określenie rodzaju produktu, ale też nazwa rozpoczynająca się charakterystycznym dla tej rodziny „EI”. Z dokumentów poznajemy również nazwę nadchodzącego urządzenia: „S Circle”.

 

Wygląda na to, że Samsung poważnie wziął się za segment „wearable” i chce zapełnić większość nisz własnymi rozwiązaniami. Inteligentne opaski nie zdobyły jak dotąd dużego zainteresowania konsumentów i sprzęt służący do monitorowania aktywności fizycznej jest używany głównie przez pasjonatów, jednak niska cena i przemyślana reklama mogłyby sprawić, że S Circle znalazłby spore grono odbiorców.

 

Źródło: FCC via Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.