Ekrany microLED

MicroLED będą przyszłością smartwatchy

2 minuty czytania
Komentarze

Panele MicroLED już niedługo pojawią się na rynku smartwatchy, jeśli najnowsze przecieki okażą się prawdziwe. Mówią one, że amerykańska marka Smartwatch rozpocznie proces projektowania nowego urządzenia w 3 kwartale 2019 roku z wykorzystaniem wyświetlacza 1,25-cala opartego na technologii micro-LED, który został opracowany wspólnie przez RiTDisplay i PlayNitride. RiT rozpocznie wysyłkę próbek w czwartym kwartale 2019 roku.

MicroLED w smartwatchach

MicroLED

Będzie to całkiem spora rewolucja. O ile obecnie wiele firm korzysta z ekranów opartych na diodach organicznych, tak będzie to pierwszy raz, kiedy producent postawi na diody nieorganiczne. Wyświetlacze MicroLED są najbliższym konkurentem dla technologii OLED. Mają także wiele zalet względem nich. Przede wszystkim są smuklejsze, jaśniejsze i bardziej żywotne niż panele OLED. Wyświetlacze MicroLED posiadają również nieorganiczne, oparte na azotku galu diody świecące, które mają bardziej znacznie lepszą żywotność niż organiczny związek wykorzystywany w panelach OLED. Dzięki temu ma dojść do redukcji problemu wypalania się diod.

Zobacz też: Polski rząd rozpoczyna walkę z patostreamami

Dodatkowo wyświetlacze MicroLED cechują się także wyższą jakością wyświetlanego obrazu. W tym zwiększoną dokładność cieniowania, zwiększoną proporcję złożoności i krótszym czasem reakcji. Do tej pory nie widzieliśmy jeszcze masowego przyjęcia tej technologii, ale miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Zwłaszcza że MicroLED są znacznym krokiem naprzód względem technologii OLED i jej pokrewnych. I to zarówno pod względem jakości wyświetlanego obrazu, jak i żywotności i grubości samego panelu. Miejmy nadzieję, że ta rewolucyjna technologia z czasem trafi także do smartfonów. Dzięki temu będziemy mieli do czynienia z urządzeniami jeszcze lepszymi niż obecne.

Źródło: Gizmochina

Motyw