nokia_x_back_green

Pierwszy telefon Nokii został oficjalnie zaprezentowany, a opinie na jego temat obiegły w błyskawicznym tempie całe mobilne środowisko. Po pierwszych oględzinach potwierdziły się informacje na temat okrojonej wersji Androida, którą zdecydowali się zastosować Finowie. Jednak to, co fabrycznie nie jest idealne staje się kolejnym wyzwaniem dla modderów. Jeden z członków ekipy CyanogenMod potwierdził, że prace nad pełnym Androidem w modelu X już trwają.

 

Na oficjalnym profilu Abhiseka Devkoty, odpowiedzialnego za Public Relations znanej dystrybucji Androida – CyanogenMod, pojawił się wpis świadczący o tym, że jego koledzy posiadają już jeden z modeli Nokii i zaczęli pracę nad dostosowaniem go do funkcjonalności pełnoprawnego smartfona z „zielonym robocikiem”.

 

CyanogenMod Nokia team

 

 

Sam wpis nie mówi nam zbyt wiele, jednak dociekliwi użytkownicy szybko rozpoczęli dyskusję pod wpisem, a sam Abhisek wyjawił nieco więcej informacji:

Pasek powiadomień zjeżdża tylko do połowy ekranu. Smartfon posiada tylko jeden przycisk – powrotu, przytrzymanie go powraca do ekranu domowego. Aplikacje są dostępne tylko z tej pozycji. Nie mamy pomysłu na panel multitask. Fastboot działa dobrze, potrzebujemy tylko roota i kodu kernela i „będziemy w domu”.

 

Oczywiście dużym sukcesem jest odblokowanie bootloadera, co umożliwia dalsze prace nad urządzeniem. Kolejnym kamieniem milowym będzie wypuszczenie kodu Kernela do tego modelu przez Nokię, co oczywiście musi uczynić ze względu na licencję AOSP (Android Open Source Project). Dalszy rozwój projektu jest więc tylko kwestią czasu. Czy dzięki tej informacji na Nokię X przyszli klienci popatrzą bardziej przyjaźnie? Czas pokaże, jednak zainteresowanie danym modelem przez niezależnych deweloperów jest zawsze miłym dodatkiem.

 

Źródło: ausdroid.net, Google+

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski