Apple Broadcom Odszkodowanie

Broadcom zapowiada gigantyczne straty w związku z blokadą nałożonej na Huawei

2 minuty czytania
Komentarze

Broadcom opublikował wczoraj swoje wyniki za drugi kwartał. Firma miała złe wieści dla inwestorów w swojej prognozie. Spodziewa się ona spadku przychodów o 2 miliardy dolarów w wyniku amerykańskiego zakazu sprzedaży do Huawei Technologies. Broadcom specjalizuje się w komunikacji i układach mobilnych, a także wielu innych produktów pomocniczych. Jego chipy wspomagają wiele rodzajów technologii sieciowych i pamięci masowych. Firma znana jest z zestawu modemów, procesorów ARM, przełączników sieciowych i innych rozwiązań związanych z branżą.

Broadcom straci na blokadzie Huaweia

Broadcom straci na blokadzie Huaweia

Huawei jest jednym z głównych klientów firmy. Według Broadcom co najmniej 4 procent jej przychodów stanowi sprzedaż bezpośrednia do chińskiego giganta technologicznego. Gigant z Państwa Środka polega na produktach amerykańskiego koncernu, które pomagają urządzeniom w dostępie do sieci Wi-Fi, Bluetooth i GPS. Wszystko to dodaje się do tego, co Broadcom określa jako bezpośrednie straty w przychodach. Wynikają one z bezpośredniego braku sprzedaży podzespołów do Huaweia. Firma szacuje je na 900 milionów dolarów. Jeśli chodzi o pozostałą kwotę, to ponad miliard dolarów jest określony jako dodatkowa utracona sprzedaż. Dotyczy ona klientów pośrednich związanych z Huawei.

Będziemy widzieć bardzo ostry wpływ ze względu na brak zakupów przez dotychczasowego partnera i brak alternatywnego klienta na jego miejsce.

— powiedział dyrektor generalny Hock Tan w odniesieniu do amerykańskiego zakazu nałożonego na Huaweia.

Zobacz też: Nova Launcher z nową aktualizacją – powitajmy czarny tryb!

Oczywiście, inwestorzy nie przyjęli tej wiadomości wiadomość zbyt dobrze. Wynika z niej, że Broadcom straci prawie 10 procent swoich przychodów w skali roku. Akcje spółki spadły aż o 9 procent. Co prawda w odnotowały następnie lekki zwrost. To jednak przekłada się na spadek o 5,6 procent w ciągu dnia. To jednak nie koniec przykrych konsekwencji. Był to prawdopodobnie katalizator dla dużej wyprzedaży akcji w całym przemyśle półprzewodników i szerszej technologii.

Źródło: wccftech