ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LTE trafi pod strzechy dzięki Samsung Galaxy Core 4G?

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
Galaxy Core LTE_B5

Coraz głośniej ostatnio o sieci czwartej generacji LTE, a operatorzy prześcigają się we wprowadzaniu jej w coraz to nowych lokalizacjach. Niestety do tej pory aby z niej skorzystać i cieszyć się dobrodziejstwami szybkiego, mobilnego internetu potrzebny był smartfon z najwyższej półki.

Na szczęście, w tym przypadku powoli przestajemy płacić podatek od nowości i zaczynają pojawiać się tańsze modele z obsługą LTE. Jednym z nich jest zaprezentowany właśnie przez Samsunga Galaxy Core 4G. Smartfon, tak jak poprzednik, został wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz główny aparat o rozdzielczości 5 MP. W porównaniu do podstawowej wersji, nadchodzące urządzenie będzie wyposażone w większy wyświetlacz (4,5 cala, qHD) i pojemniejszą baterię (2100mAh). Odświeżeniu uległ też design, który teraz bardziej przypomina ten z Galaxy S4. Niestety Samsung nie za bardzo wziął sobie do serca ostatnie ruchy Google na rzecz zmniejszenia fragmentacji Androida i nowy model będzie pracował pod kontrolą systemu w wersji 4.2.2.

W tym momencie nie znamy jeszcze ceny, ale biorąc pod uwagę, że Galaxy Core można znaleźć na portalach aukcyjnych za mniej niż 700zł, to wersja z LTE nie powinna należeć do bardzo drogich. Więcej szczegółów oczywiście poznamy na zbliżających się wielkimi krokami targach MWC.

Sprawdź najnowsze wpisy