HTC nie radzi sobie najlepiej. Z drugiej strony jednak nie radzi sobie najlepiej od wielu lat. Radziło sobie marnie, kiedy Windows Phone 7 wchodził na rynek i ten stan się utrzymał do czasu, kiedy Windows 10 Mobile jest tylko bladym wspomnieniem. Śmiało można powiedzieć, że ta firma jest wręcz świetna w nie radzeniu sobie i jednoczesnym pozostawaniu przy życiu. Oczywiście składa się na to wiele czynników. Jednym z nich są gogle wirtualnej rzeczywistości, które stały się ostatnio głównym motorem napędowym dawnego giganta. Mimo że rynek smartfonów nie jest dla niego łaskawy i wymusza liczne cięcia, to wciąż na nim się trzyma.

Konferencja HTC 11 czerwca

Konferencja HTC 11 czerwca

HTC ogłosiło, że 11 czerwca odbędzie się impreza, podczas której zostanie zaprezentowany nowy smartfon. Ogłoszenie to zostało ogłoszone przez oficjalną stronę HTC Taiwan na Facebooku. Nie ujawnia ono żadnych kluczowych informacji na temat urządzenia. Jednak tekst na nim z grubsza przekłada się na Nowe urządzenie, zagrajmy.

Zobacz też: Android Q Beta 4 jest już dostępny. Nie obyło się jednak bez problemów

Może to więc wskazywać na urządzenie dedykowane mobilnej rozgrywce. Istnieją spekulacje, że mowa jest o urządzeniu HTC z numerem kodowym modelu 2Q7A100, które zostało certyfikowane na Tajwanie. Zostało także zauważone na Geekbench. Smartfon ma podobno procesor Snapdragon 710, który jest wspierany przez 6 GB pamięci operacyjnej oraz posiada 128 GB pamięci masowej. Jeśli zaś chodzi o wyświetlacz to niestety, nie znamy jego rozmiaru. Wiadomo jednak, że będzie się cechował rozdzielczością Full HD+ i proporcjami 18:9. Smartfon ma cechować się także klasyczną konstrukcją. Będzie wiec pozbawiony wcięć i otworów, a aparat przedni schowa się za standardową ramką.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.