arcymistrz szachowy Lenovo

Lenovo patentuje rozwiązanie dbające o baterię, które wyprzedza innych producentów

2 minuty czytania
Komentarze

Lenovo to firma, która na rynku urządzeń mobilnych wyróżnia się sporą innowacyjnością. Ten chiński producent nie boi się eksperymentować, co czasem naprawdę się opłaca – przykładem może być smartfon Lenovo Z6 Pro. Okazuje się, że to nie koniec nowości – 16 maja firma Lenovo opatentowała technologię dbającą o baterię w urządzeniach, która wyprzedza wszystkich innych producentów. 

Lenovo z nowym patentem – algorytmy zadbają o baterię w smartfonie

Czy zdarzyło Wam się kiedyś wyjść z domu ze smartfonem, który po pewnym czasie zaczął domagać się dostępu do ładowarki, choć nie przewidywaliście, że rozładuje się on tak szybko? Czy pewnego ranka zauważyliście, że urządzenie wcale się nie naładowało, ponieważ źle podpięliście ładowarkę? Jeśli doświadczyliście takich sytuacji, to nowe rozwiązanie Lenovo może Wam się spodobać. Kilkanaście dni temu firma opatentowała bowiem technologię, która sama zadba o baterię w smartfonie użytkownika. Jak ma to jednak działać?

Lenovo bateria

Schemat działania algorytmu Lenovo

Rozwiązanie dbające o baterię od Lenovo ma przede wszystkim uczyć się tego, jak użytkownik używa smartfona. Urządzenie ma zapisywać wiele różnych możliwości – np. średnie rozładowanie akumulatora w domu, w pracy, na wyjeździe itp. Gdy smartfon dowie się o planach użytkownika (np. poprzez wydarzenia w kalendarzu), to sprawdzi on, czy poziom naładowania baterii jest wystarczający. Jeśli nie, to za pomocą powiadomienia poprosi on właściciela o naładowanie. Smartfon nauczy się również tego, gdzie użytkownik może naładować smartfona. Jeśli w planach będzie takie miejsce, to prośba o ładowanie może zostać przełożona.

Zobacz też: Ta reklama Nokii to gigantyczna wpadka. Musicie ją zobaczyć!

Co jednak, jeśli użytkownik zaśnie, a zapomni podłączyć smartfona do ładowarki? Wtedy ten… obudzi go, np. za pomocą dzwonka lub wibracji. Jest to dość brutalna metoda, jednak może ona uratować danej osobie dzień. Co myślicie o takich rozwiązaniach? Czy ta funkcja zachęciłaby Was do zakupu smartfona Lenovo? Dajcie znać!

Źródło: United States Patent and Trademark Office

Motyw