nokia normandy

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Nokia to firma szanowana kiedyś przez każdego. Ciężko było innym producentom dorównać Finom w czasach świetności niemalże niezniszczalnych produktów. Niestety, Nokia przeżyła swój upadek nie rozwijając należycie systemu Symbian i tym samym dopiero od niedawna wraca ona na dobry tor dzięki oprogramowaniu Windows Phone.

 

Mimo wszystko, wielu fanów Nokii chciałoby ujrzeć model tej firmy, który działałby po wyjęciu z pudełka pod kontrolą systemu Android. Po zakupie wielu udziałów fińskiego producenta przez Microsoft, niespodziewanie zaczęły pojawiać się w Sieci informacje i przeróżne plotki dotyczące planów Nokii polegających właśnie na stworzeniu smartfonu z Zielonym Robocikiem. Teraz jesteśmy niemalże pewni, że takie urządzenie istnieje i The Wall Street Journal można powiedzieć, że zamiast Nokii ogłosiło termin premiery modelu Normandy/X. Pierwszy smartfon Finów z Androidem powinien oficjalnie ujrzeć światło dzienne podczas targów Mobile World Congres w Barcelonie, które rozpoczynają się już za nieco ponad dwa tygodnie. Dodatkowo WSJ potwierdza wcześniejsze domniemania, według których Normandy/X nie otrzyma oficjalnie dostępu do Google Play, a w zamian pojawi się odpowiednik sklepu Nokii z aplikacjami na Androida.

 

Czym teoretycznie będzie smartfon Normandy/X dla Finów? Zapewne sprawdzeniem rynku, gdyż specyfikacja jasno pokazuje, że Nokia nie zamierza porywać się na topowe produkty tylko zagnieździć się na niższych półkach cenowych.

 

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.