ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejny tablet marki Nexus z górnej półki może zostać stworzony przez HTC

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc tablet

Mówi się, że firma z Mountain View chce zamknąć projekt Nexus i zastąpić go smartfonami oraz tabletami z serii Google Play Edition już w przyszłym roku. W takim razie powinniśmy spodziewać się, że w ciągu najbliższych 12. miesięcy ujrzymy ostatnie smartfony i tablety, które będą mogły pochwalić się napisem Nexus na obudowie.

Tajwańskie media (jedna z największych gazet), które zazwyczaj nie dostarczają zbyt wielu informacji na temat rodzimych producentów, tym razem przedstawili wpis jakoby stwierdzający, że HTC najprawdopodobniej może być jednym z producentów, który zamknie serię Nexus tak jak ją otworzył modelem Nexus One. Co ciekawe, tym razem to nie będzie smartfon, a… tablet, czyli gałąź urządzeń mobilnych, w której Tajwańczycy praktycznie nie istnieją mimo że w zeszłym roku pojawiały się przecieki dotyczące możliwości pojawienia się tabletu od HTC (widoczny na początku newsa). Niestety, ale brakuje konkretnych informacji, co do tego urządzenia. Wiadomo, że będzie zawierało najlepsze podzespoły tylko nie zostało powiedziane jaką przekątną wyświetlacza zastosują Tajwańczycy. Bardzo możliwe, że będzie to 10-calowy produkt, gdyż w zeszłym roku Google niejako zaniedbało Nexusa 10.

HTC nie posiada zbyt wielkiego doświadczenia w produkcji tabletów. W historii tej firmy znalazły się tylko dwa tego typu urządzenia: Flyer i Jetstream z 2011. roku i nie zostały najlepiej przyjęte. Miejmy nadzieję, że – jeśli powyższa plotka się sprawdzi – w 3. kwartale bieżącego roku Tajwańczycy stworzą tablet warty zakupu.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy