Huawei ogłosił, że planuje budowę fabryki badań i rozwoju chipów w Wielkiej Brytanii, tuż obok siedziby Arm’s headquarters. Chiński gigant został niedawno oskarżony o instalowanie backdooru w sprzęcie telekomunikacyjnym. Aby odzyskać zaufanie, rząd Wielkiej Brytanii poprosił firmę o zaangażowanie się w wielomiliardowe inwestycje.

Centrum badawczo-rozwojowe Huawei w Wielkiej Brytanii

Centrum badawczo-rozwojowe Huawei

W zeszłym roku Huawei zakupił od firmy Spicers, brytyjskiej firmy papierniczej, działkę o powierzchni 223 hektarów za 49 milionów dolarów. Firma zamierza wybudować tam centrum badawczo-rozwojowe zatrudniające około 400 osób, które powinno zostać otwarte do 2021 roku. Głównym celem nowego centrum badawczo-rozwojowego będzie produkcja układów scalonych dla sieci szerokopasmowych, ale w końcu firma może również rozpocząć rozwój oprogramowania AI. Sprzęt sieciowy Huawei znalazł się ostatnio pod ostrzałem wielu rządów. Natomiast władze USA ostrzegają, że sprzęt Huawei może być dostarczany z luką, której celem jest pomoc chińskiemu wywiadowi w operacjach szpiegowskich.

Zobacz też: Aparaty Honor 20 i 20 Pro w szczegółach – lepszy model szykuje niespodziankę?

Niektórzy nadal postrzegają Huawei jako zagrożenie dla bezpieczeństwa. Vodafone przyznał niedawno, że w latach 2011-2012 znalazł pewne luki w zabezpieczeniach urządzeń sieciowych Huawei. Umożliwiły one firmie zdalne podłączenie się do urządzeń i zmianę ich konfiguracji. Vodafone nie chciał, aby tego rodzaju luka istniała w jego urządzeniach ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa, jakie stanowiła dla ich klientów. Huawei obiecał również przez kilka lat inwestować miliardy dolarów w upewnienie się, że jego oprogramowanie sieciowe może być łatwo kontrolowane. Jednak sprawozdanie rządu brytyjskiego wykazało, że firma nie poczyniła żadnych realnych postępów w tym zakresie.

Źródło: tomshardware 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.