Samsung właśnie opublikował wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. Wcześniejsze obawy się potwierdziły. Firma zarobiłą w sumie 6,2 bln KRW (5,3 mld USD), co stanowi około 60 procent mniej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Jednak Samsung mówi, że jego flagowy model, Galaxy S10 nadal sprzedaje się bardzo dobrze.

Wyniki Samsunga za pierwszy kwartał

wyniki Samsunga

Pierwsze dwa kwartały roku są tradycyjnie słabsze w branży technologicznej niż dwa ostatnie, ale ten spadek jest znaczący. Podobnie jak w ostatnim okresie kwartalnym w 2018 roku, Samsung nie obwinia za ten spadek swojego działu telefonii komórkowej, ale wskazuje na mniejsze zyski z działalności w branży półprzewodników, która jest jego głównym działem zajmującym się zarabianiem pieniędzy. Tutaj, popyt spadł, a w połączeniu ze spadkiem zainteresowania wyświetlaczami i panelami Samsunga, prowadzi to do zmniejszenia dochodów firmy.

Zobacz też: Galaxy S10 5G spłonął, ale Samsung teoretycznie uspokaja

Koreański konglomerat twierdzi, że sytuacja powinna się poprawić w przyszłym kwartale wraz z rosnącym popytem na pamięć flash w serwerach. Powinno być także więcej klientów zamawiających DRAM. Zapewnia także inwestorów, że znów zaczną się wzrosty sprzedaży. Mimo to Samsung pozostaje jedną z najbardziej dochodowych firm na świecie, a 5,3 mld dolarów to niewiarygodna kwota pieniędzy. Jednak dla inwestorów najbardziej krytycznym wskaźnikiem wzrostu pozostaje wzrost, więc firma musi wrócić na właściwe tory. Nie zapominajmy także o licznych inwestycjach i nowościach, które wprowadził Samsung w celu poprawy swoich wyników. Producent rozwija swoje technologie pamięci, opracował także technologię zwijanego wyświetlacza. Wszystko więc wskazuje na to, że Samsung ma realny plan powrotu na poprzednią pozycję.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.