Samsung 5G Kanada

Galaxy S10 5G spłonął, ale Samsung teoretycznie uspokaja

Newsy

Samsung nie ma ostatnio szczęścia do pozytywnych informacji. Firma zanotowała jeden z najniższych od 3 lat zysków w pierwszym kwartale roku, pojawiły się problemy z Galaxy Fold i premiera rynkowa smartfona została wstrzymana, a teraz spłonął Galaxy S10 5G. Spokojnie, nie budujmy afery na miarę Galaxy Note7, gdyż reakcja Samsunga jest wręcz błyskawiczna. Producent niemniej przyjrzał się już całej sprawie i jednoznacznie stwierdził, że to zewnętrzna przyczyna spowodowała pożar.

Samsung Galaxy S10 5G spłonął, ale przyczyna nie jest oficjalnie znana

Sytuacja miała miejsce w Korei Południowej, gdzie sprzedaż Galaxy S10 5G ma największy sens. Rodzime państwo Samsunga najszybciej wdrożyło technologię 5G, a dodatkowo to właśnie kraj tej firmy, więc pod każdym względem ten ruch jest oczywisty. Jednak jeden z użytkowników tytułowego modelu zgłosił się do serwisu ze… spalonym urządzeniem. Jak opisuje, smartfon leżał na stole, kiedy nagle zaczął pachnieć spalenizną, aby następnie zaczął wydobywać się dym z ogniem. Efekt widzicie powyżej. Samsung zbadał sprawę i stwierdził, że powód samozapłonu nie jest związany z produkcją urządzenia. Ostatecznie firma odmówiła naprawy, oznajmiając, że uszkodzenie wynika z zewnętrznych przyczyn.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Czym jest Fenix od Mozilli?

Oczywiście w Sieci już można spotkać się z opiniami, że to kwestia wprowadzenia szybszego ładowania (25 W). Pojawiają się też kwestie pokroju, że z Galaxy Note7 na początku sytuacja wyglądała dokładnie tak samo. Dodatkowo podawane są argumenty, że modemy 5G wydzielają zdecydowanie więcej ciepła. To ostatnie to akurat prawda, ale czy to miało związek z samozapłonem? Według Samsunga nie. Oficjalny powód nie został ujawniony, ale oczywiście można domyślać się, że cała sytuacja wiąże się z nieoryginalnymi akcesoriami.

 

Poniżej oficjalne stanowisko Samsunga:

Po analizie urządzenia przekazanego nam przez konsumenta, stwierdzono, że uszkodzenie nie powstało z winy urządzenia, a jest efektem czynników zewnętrznych.

Biuro prasowe Samsung Electronics Polska

 

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x