Znamy już główne tematy konferencji Google I/O 2019

Paweł Maretycz Newsy 2019-03-28

Google I/O jest coroczną imprezą, na której poznajemy nie tylko plany i zapowiedzi giganta. Na licznych konferencjach możemy dowiedzieć się wielu rzeczy na temat różnych gałęzi z branży IT. A tych jest niezwykle wiele. Od tych najbardziej oczywistych, czyli związanych z Google, po programowanie, a nawet autonomiczne samochody.

Harmonogram Google I/O 2019

Google I/O 2019 harmonogram

Nie jest to pełna informacja na temat tego, co odbędzie się w trakcie tej konferencji — wiele mniejszych rozmów i warsztatów zostanie dodanych w odpowiednim czasie — ale daje nam to dobre wyobrażenie tego, na których obszarach Google prawdopodobnie skupi się w tym roku. Wszystko zaczyna się 7 maja o 10.00 z Google Keynote w Amfiteatrze Shoreline, gdzie przedstawiciel firmy opowie nam o niektórych z kluczowych celów Google na nadchodzący rok. Reszta pierwszego dnia wypełniona będzie sesjami dotyczącymi gier, projektowania materiałów, autonomicznych samochodów, Androida i rozwojowi Asystenta Google. Nie zabraknie oczywiście panelu poświęconego Google Stadia, czyli najnowszej usłudze do giganta do grania w chmurze, oraz o pisaniu aplikacji na składane smartfony.

Zobacz też: LG G2 z Lineage OS 16 – kultowy smartfon dostanie nowe życie

Dzień drugi rozpoczyna się sesjami dotyczącymi narzędzi programistycznych, takich jak Android Studio, Material Theming i Digital Wellbeing. Po nich znów odbędzie się panel poświęcony Asystentowi Google, a także dyskusja na temat tworzenia nowych funkcji AR Google Maps. Trzeciego dnia natomiast podczas konferencji będzie omawiany temat budowy aplikacji oraz zostaną przedstawione plany dotyczące Chrome OS. Inne sesje obejmują takie tematy jak przeglądarka Chrome, Android TV, płatności online oraz Kai OS. Co ciekawe nie ma żadnej wzmianki na temat Wear OS. Najprawdopodobniej jednak zostanie ten temat umieszczony w ostatecznej wersji harmonogramu.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x