Lineage OS jest świetną inicjatywą. Nie tylko dla entuzjastów grzebania w smartfonach, ale także dla osób, które mają starszy, ale ciągle sprawny smartfon. Dzięki Lineage OS wciąż dobrze wyposażone flagowce sprzed lat mogą dostać nowe życie.

LG G2 z Lineage OS 16

LG G2 Lineage OS

LG G2 to już wręcz kultowy smartfon od koreańskiego producenta. Było to urządzenie rewolucyjne, w którym mogliśmy spotkać rozwiązania, które wciąż nie są w smartfonach standardem. Dobrym przykładem będzie obecność baterii schodkowej w niektórych wersjach, która zapewniała maksymalizację przestrzeni pod względem akumulatora. Kolejnym dodatkiem był RAM graficzny, który zmniejszał zużycie energii w trakcie wyświetlania statycznego obrazu. Ponadto jak na swoje czasy był to prawdziwy bezramkowiec. 

Zobacz też: Samsung Galaxy S10+ ma problem z zasięgiem? Zgłoszeń przybywa

Poza tymi wszystkimi zaletami wymienionymi wyżej smartfon ten oferuje wciąż całkiem wydajne podzespoły. Snapdragon 800 wciąż jest przyzwoitym, jeśli chodzi o wydajność układem. Co prawda tylko 2 GB RAM nie zachwycają, ale właśnie taką pamięć operacyjną znajdziemy w większości urządzeń z niskiej półki. Natomiast LG G2 wciąż lepiej od nich gra, robi lepsze zdjęcia, ma świetny ekran w rozdzielczości Full HD i jest lepiej wykonany. Dodatkowo właśnie dostał wsparcie dla Lineage OS 16, opartego na Androidzie 9.0 Pie. Dzięki temu, życie tego smartfona, dla którego ostatnia oficjalna aktualizacja Androida nosiła numer 5.0.2, zostało dość znacznie wydłużone. Oczywiście warto pamiętać, że było dostępnych kilka wersji LG G2. Lineage OS 16 jest kompatybilny z następującymi: D800, D801, D802 oraz D803. Jeśli więc posiadasz w swojej szufladzie LG G2, to niemal na pewno będziesz mógł mu dać drugie życie.

Źródło: xda

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.