Rekordowe wyniki Google: 350 000 aktywacji dziennie i trzy miliardy pobranych aplikacji

Newsy

1_google_logoGoogle ujawnił dzisiaj swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Jak informuje wiceprezes zarządu, Jeff Huber, Android osiągnął rekordową ilość aktywacji, która wyniosła ponad 350 000 dziennie. Kolejnym rekord zaliczył także Android Market, licznik pobranych aplikacji przekroczył trzy miliardy.

Przychód Google wyniósł 8,58 miliardów dolarów brutto, jest to wzrost o ponad 27% względem analogicznego okresu w 2010 roku. Wyniki finansowe internetowego giganta okazały się jednak niższe niż te wskazywane przez wcześniejsze analizy. Zostało to zapewne spowodowane aż 28% wzrostem zatrudnienia. Warto także zauważyć, że na powyższy wynik wpłyneły także przejęcia i inwestycje jakich dokonało Google w pierwszym kwartale bieżącego roku. 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Źródło: phandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x