Nie brakuje ludzi, którzy korzystają z internetu w smartfonie dość nieregularnie. Jednego miesiąca potrafią zużyć niecały GB a następnego dobić do kilkunastu. Zwykle takie osoby są skazane na wybór ofert z dużymi paczkami danych. Nawet wybór oferty gdzie zużycie się skaluje jak, na przykład Nju Mobile nie pomaga. O ile w przypadku rozmów i SMS-ów sporadyczne korzystanie z telefonu pozwala zapłacić za rozmowy i SMS mniej, tak górny limit internetu jest osiągany błyskawicznie.

Abonament Dla Każdego, kto korzysta sporadycznie

Abonament Dla Każdego

 

Rzadko piszemy o ofertach telekomów. Nie jest to wpis sponsorowany, informujemy o ofercie, ponieważ jest bardzo ciekawa. Oczywiście wbrew nazwie nie jest ona dla każdego. Nie jest też najtańszą opcją. Po prostu sposób rozliczania pakietu danych jest niesamowicie przejrzysty i prosty. Tak prosty, że wręcz… genialny.

Zobacz też: Porównujemy i wybieramy najlepszy abonament za 30 złotych

Oferta ta nazywa się Abonament Dla każdego. W jej ramach za 14 zł miesięcznie dostajemy nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, w tym połączenia stacjonarne także bez limitu. Nie jest to jednak najlepsza opcja dla fanów MMS-ów, którzy zapłacą 25 groszy za każdą wiadomość. Jeśli chodzi o internet jest on dodatkowo płatny. Każde rozpoczęte 500 MB kosztuje 50 groszy do osiągnięcia górnego limitu 15 GB, po którym uruchomi się lejek 32 Kb/s, który wręcz uniemożliwia korzystanie z internetu. Nie jest to więc oferta dla tych, którzy wykorzystują dużo z sieci. Oznacza to jednak, że jeśli w danym miesiącu zużyjemy mniej niż 1 GB, zapłacimy abonament w wysokości 15 zł. Przy zużyciu 10 GB cena wzrośnie do 24 zł. Nigdy jednak nie przekroczy 29 zł, o ile nie będziemy korzystać z usług dodatkowo płatnych jak połączenia/wiadomości premium lub MMS. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony, co również jest miłym dodatkiem.

Oczywiście nie jest to oferta dla wszystkich. Sprawdzi się tylko w przypadku kogoś, kto dużo rozmawia i SMS-uje korzystając nieregularnie z pakietu internetowego. W każdym innym przypadku można znaleźć lepszą ofertę. Wspominam o niej głównie dlatego, że sposób rozliczania się w niej z pakietu internetowego mnie oczarował.

Źródło: virgin mobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.