samsung bixby

Brawo Samsung! Przycisk Bixby nareszcie jest w pełni dla użytkownika

1 minuta czytania
Komentarze

Zapewne niektórzy już mają dość informacji o Samsungu Galaxy S10, ale jednak jest to wyczekiwana seria smartfonów, o której najzwyczajniej w świecie musi być głośno. Oczywiście obok „zwykłych” smartfonów poznaliśmy też Galaxy Fold, czyli pierwszy model firmy ze składaną obudową i elastycznym wyświetlaczem. Niemniej skupmy się na czymś bardziej dostępnym, aczkolwiek przez pryzmat cen nie patrzmy. Przycisk Bixby — zawitał wraz z Galaxy S8 i do niedawna był udręczeniem użytkowników. Na szczęście Samsung poszedł po rozum do głowy. Przynajmniej w serii Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 z przyciskiem Bixby otwiera się na użytkowników

samsung galaxy s10 przycisk bixby

Przycisk Bixby ma dwa problemy. Po pierwsze jego umieszczenie jest tak niefortunne, że trzeba się długo przyzwyczajać, aby nie mylić go z klawiszem do ściszania dźwięku. Po drugie dotychczas Samsung walczył z użytkownikami, którzy chcieli wykorzystać go do innych celów, aniżeli uruchamiania asystenta Bixby. Szczególnie że ten w wielu krajach nie jest na tyle funkcjonalny, aby był użyteczny. Jednak Koreańczycy w końcu odpuszczają i wraz z Galaxy S10 pojawia się możliwość dowolnego ustawienia przeznaczenia omawianego przycisku. Ten teraz będzie mógł otwierać jakiekolwiek aplikacje — za sprawą pojedynczego lub podwójnego kliknięcia. Jednak Samsung pozostawia też funkcję Bixby. Asystent będzie uruchamiany, gdy przytrzymamy klawisz.

Zobacz też: Safari też może być bardziej użyteczne i funkcjonalne.

Niby drobna zmiana, a z pewnością ucieszy wiele osób. Koniec z kombinowaniem, pobieraniem zewnętrznych aplikacji, nie mówiąc o rootowaniu urządzenia. Teraz wszystko jest dostępne z poziomu ustawień systemowych. Takie zmiany ewidentnie doceniamy.

Źródło: The Verge

Motyw