oppo r833t 1

Chińska firma Oppo znana jest na świecie głównie dzięki swoim nietuzinkowym pomysłom na tworzenie smartfonów. Znany głównie wśród deweloperów model Find 5 oraz niedawno zaprezentowana phamera N1 stanowią najpopularniejsze słuchawki tego producenta. Teraz przyszła pora na urządzenie przeznaczone większej grupie odbiorców.

Mobilnego rynku sprzedaży nie da się podbić wyłącznie słuchawkami z górnej półki o czym doskonale przekonał się CEO HTC. Oppo chcąc mieć większe znaczenie nie tylko w Chinach, niedługo powinien zaprezentować swoją odpowiedź na słuchawki, które oferują głównie firmy z tego samego kraju (ZTE, Huawei).

oppo r833t 2

Ujawniony przedpremierowo model R833T nie posiada chwytliwej nazwy, ale pozwoli Oppo poznać rynek niemalże najsłabszych słuchawek. Wewnątrz tego modelu powinny znaleźć się takie elementy jak:

  • 4,3-calowy wyświetlacz IPS WVGA;
  • 4-rdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,3GHz;
  • 1GB RAM;
  • 4GB wbudowanej pamięci dla użytkownika.

Oprogramowanie, które będzie władać nad tymi podzespołami to Color OS 1.0, czyli specjalna edycja Androida przygotowana przez Oppo.

oppo r833t

Cena tego smartfonu nie powinna przekroczyć 500zł, co też stanowi ogromną odskocznię od wymienionych na początku urządzeń Find 5 i N1. W przypadku R833T nie powinniśmy spodziewać się specjalnych edycji związanych ze współpracą z Cyanogen Inc., aczkolwiek Color OS będzie korzystał z wielu udogodnień znanych z flagowego modelu Oppo.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.