Motorla-Project-Ara-modules-640x426

Dzisiejszego poranka Motorola zaprezentowała oficjalnie światu jeden z najbardziej szalonych pomysłów w swojej historii, nad którym firma pracowała już od ponad roku. Project Ara w swoich założeniach bardzo przypomina przedstawione niedawno rozwiązanie Phonebloks i jest on urzeczywistnieniem marzeń wszystkich czekających na w pełni konfigurowalny smartfon, w którym możemy sami określić komponenty składowe i wybrać na przykład interesujący nas procesor, ilość pamięci czy też aparat, a następnie złożyć z nich gotowe urządzenie.

device-049458bbcff603e9316248aa02eaeedd

Podstawą całej konstrukcji Project Ara od Motoroli jest rdzeń, nazwany tutaj „endoszkieletem” lub po prosty endo. Pełni on rolę bazy, do której następnie dołącza się dowolnie wybrane komponenty w formie modułów. To użytkownik będzie mógł sam zadecydować, jakie podzespoły będzie miał jego smartfon – chcesz urządzenie z mocnym procesorem, a z kolei aparat nie ma dla Ciebie większego znaczenia? Wystarczy tylko dołączyć do szkieletu odpowiednie moduły i wszystko gotowe.

Motorola poinformowała, że połączyła swoje siły z ludźmi stojącymi za projektem Phonebloks, a w najbliższym czasie rozpocznie zapraszanie kolejnych zainteresowanych twórców, którzy będą mogli przyłączyć się do rozwoju Ara. Brzmi to niezwykle interesująco, a starania Motoroli mogą przyczynić się do stworzenia jednego z najbardziej innowacyjnych smartfonów w historii. Nie trzeba przy tym wspominać, że samo urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Androida, gdyż wydaje się to oczywiste biorąc pod uwagę fakt, że za wszystkim stoi też Google.

Motorla-Project-Ara-phone-concept-e1383024158991-640x356

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski