ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MWC: Alcatele z Androidem

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Stary, poczciwy Alcatel chyba chce przeżyć drugą młodość. W tym celu producent zainwestował w odswieżenie wizerunku marki przez zastosowanie w niej Androida. Alcatel na targach MWC pokazał trzy nowe modele telefonów, skierowane głównie do grupy „bardzo początkujących” użytkowników lub osób, które z jakichś powodów są niezwykle przywiązane do tego producenta. 

Pierwszym z opisywanych dzisiaj smartfonów będzie Alcatel OneTouch 990. Flagowe urządzenie tego producenta korzysta z: 3.5-calowego pojemnościowego wyświetlacza, Androida 2.2, 5-cio megapikselowego aparatu, procesora Qualcomm MSM7227 o taktowaniu 600MHz oraz autorskiej nakładki Alcatela. Smartfon będzie dostępny w Europie w drugim kwartale tego roku i ma kosztować 180 Euro bez zobowiązań z operatorem. 

Model OneTouch 890 to niezwykle interesujący „smartfon” z 2.8-calowy oporowym wyświetlaczem. Producent zrezygnował z możliwości korzsytania z technologii 3G na tym aparacie argumentując to słowami: „Ludzie, którzy go kupią nie będą musieli korzsytać z internetu 3G. 2G w zupełności im wystarczy, a dzięki temu telefon będzie tańszy.” OneTouch 890 posiada dwa fizczyne klawisze: „zakończ rozmowę” i „wyślij”. Smartfon będzie korzystać z Androida w wersji 2.1, a o ewentualnych update’ach chyba nie ma co marzyć. Cena smartfonu ma wynosić 99 Euro.

Trzeci wariant dla fanów Alcatela to model 908. Ma on taki sam rozmiar wyświetlacza jak wspomniany wyżej 890, lecz w przeciwieństwie do niego korzysta z pojemnościowego wyświetlacza. Android 2.2 i możliwość korzystania z trójzakresowej sieci 3G to cechy, którymi Alcatel chce przyciągnąć do siebie „bardziej wymagających” użytkowników. Koszt gadżetu ma oscylować w okolicy 130 Euro. 

Wszystkie telefonu pojawią się w sprzedaży wiosną tego roku.

źródło: engadget.com 

Sprawdź najnowsze wpisy