Wyniki Huawei za 2019 rok

Założyciel Huawei zabrał głos w sprawie oskarżeń o szpiegostwo

Newsy

Zatrzymanie w Polsce jednego z dyrektorów Huawei to dla korporacji prawdziwa katastrofa, głównie wizerunkowa. Firma chcąc lub nie chcąc musiała zabrać głos w tej sprawie, wypowiedział się nawet sam założyciel Huawei – Ren Zhengfei.

Huawei nie ma nic wspólnego ze szpiegowaniem

Ren Zhengfei

Ren Zhengfei

Ren Zhengfei podczas konferencji prasowej w Shenzhen powiedział, że kocha swój kraj, wspiera partie komunistyczną, ale nigdy nie zrobi niczego, aby zaszkodzić jakiemukolwiek krajowi na świcie. Ponad to twierdzi, że nigdy nie dostał z rządu nakazu udostępnienia informacji o jakimkolwiek kliencie, w co akurat trochę trudno mi uwierzyć. Zhengfei zapewnia, że Huawei nie ma żadnego problemu związanego z bezpieczeństwem, w Chinach nie ma obowiązku montowania backdoorów.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Huawei nie jest niczemu winne, ale zwalnia aresztowanego pracownika

Huawei sobie poradzi

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że wiele państw coraz bardziej niechętnie podchodzi do Huaweia. Korporacja na chwilę obecną ma na świecie 30 kontraktów na budowę infrastruktury 5G. Huawei nie będzie walczyć o lepszy wizerunek w krajach, które tej firmy nie chcą, zamiast tego większy nacisk zostanie położony w te rejony, gdzie jest mile widziana. Nie wiemy jak rozwinie się sytuacja w Polsce, ale może to oznaczać, że Huawei w pewnych okolicznościach może odpuścić sobie nasz kraj.

Źródło: The Economic Times


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x