ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei z nowymi sankcjami od USA

Założyciel Huawei zabrał głos w sprawie oskarżeń o szpiegostwo

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Zatrzymanie w Polsce jednego z dyrektorów Huawei to dla korporacji prawdziwa katastrofa, głównie wizerunkowa. Firma chcąc lub nie chcąc musiała zabrać głos w tej sprawie, wypowiedział się nawet sam założyciel Huawei – Ren Zhengfei.

Huawei nie ma nic wspólnego ze szpiegowaniem

Ren Zhengfei
Ren Zhengfei

Ren Zhengfei podczas konferencji prasowej w Shenzhen powiedział, że kocha swój kraj, wspiera partie komunistyczną, ale nigdy nie zrobi niczego, aby zaszkodzić jakiemukolwiek krajowi na świcie. Ponad to twierdzi, że nigdy nie dostał z rządu nakazu udostępnienia informacji o jakimkolwiek kliencie, w co akurat trochę trudno mi uwierzyć. Zhengfei zapewnia, że Huawei nie ma żadnego problemu związanego z bezpieczeństwem, w Chinach nie ma obowiązku montowania backdoorów.

Zobacz też: Huawei nie jest niczemu winne, ale zwalnia aresztowanego pracownika

Huawei sobie poradzi

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że wiele państw coraz bardziej niechętnie podchodzi do Huaweia. Korporacja na chwilę obecną ma na świecie 30 kontraktów na budowę infrastruktury 5G. Huawei nie będzie walczyć o lepszy wizerunek w krajach, które tej firmy nie chcą, zamiast tego większy nacisk zostanie położony w te rejony, gdzie jest mile widziana. Nie wiemy jak rozwinie się sytuacja w Polsce, ale może to oznaczać, że Huawei w pewnych okolicznościach może odpuścić sobie nasz kraj.

Źródło: The Economic Times

Sprawdź najnowsze wpisy