Google otworzyło nowy oddział w Tajwanie aby wspomóc jeszcze bardziej rozwój platformy Android. Powodem otwarcia akurat w  tym miejscu jest OHA do którego należy HTC. Jak wiadomo to właśnie HTC jest producentem pierwszego na świecie telefonu opartego na systemie Android – Era G1, a ostatnio również HTC Magic który będzie dostępny w drugim kwartale tego roku i początkowo sprzedawany w sieci Vodafone.

Asus – firma znana głównie z produkcji laptopów oraz podzespołów do PC ma w planach produkcję Netbooka opartego na Androidzie co dodatkowo potwierdza wstąpienie do Open Handset Alliance. Siedziba Asusa również jest w Tajwanie dlatego eksperci w tej dziedzinie mogą wysyłać już swoje CV do pracy 🙂

To że siedziba Googli będzie w Tajwanie nie oznacza, że będzie on współpracował tylko z lokalnymi firmami. Blisko Tajwanu są również Chiny oraz Japonia którzy będą równie wielkimi partnerami w produkcji urządzeń opartych na Androidzie. Jak wiadomo system Googli cały czas dynamicznie się rozwija dlatego PC opartego o tą platformę możemy się spodziewać na prawdę prędko.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android.