Xiaomi Mi A2 otrzymuje aktualizację do Androida 9 Pie

Kacper Kościański Newsy 2018-11-16

Xiaomi Mi A2 to bardzo udany smartfon, który może się poszczycić „czystym” Androidem – bez żadnych nakładek i zbędnych aplikacji. Teraz wspomniany smartfon stanie się jeszcze lepszy – oczywiście za sprawą najnowszej aktualizacji, która została właśnie dla niego udostępniona.

Xiaomi Mi A2 dostaje aktualizację do Androida 9 Pie

Mi A2 otrzymał właśnie aktualizację do Androida 9 Pie. Jest to oczywiście stabilne, oficjalne wydanie. Aktualizacja jest oczywiście wypuszczana falami, co oznacza, że nie każdy otrzyma ją w tym samym czasie. „Ciacho” na Mi A2 wprowadza m.in. wiele funkcji, które od dawna mają smartfony Google’a z serii Pixel. Mowa tu o takich rozwiązaniach jak np. adaptacyjna bateria i nawigacja gestami. Prócz tego, jak to zwykle bywa w aktualizacjach, poprawiono także wiele błędów i usprawniono działanie samego urządzenia.

Android 9 Pie

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Plik instalacyjny prócz nowej wersji systemu, zawiera także listopadową poprawkę zabezpieczeń. Całość waży nieco ponad 1 GB. Według pierwszych opinii użytkowników, smartfon po aktualizacji nieco przyspieszył. Dajcie znać w komentarzach, czy „Ciacho” trafiło już na Wasze smartfony!

Źródło: androidpolice • Qba

  Moto X4 i One Power też dostają 9 Pie

 • Igor

  Ciekawe jak z A2 lite

  • Dawid Koss

   Mi a2 lite ma betę do której możesz się zarejestrować na forum miui do niedzieli 18.11.2018

 • Chris Zurada

  U mnie jeszcze nie ma .

 • Fermion Majorany

  a co z mi a1 ???

  • Kamil Mieszczanek

   no ma dostać ale później to chyba oczywiste

  • JacentyEsz

   1 kwartał 2019r. Na A2 jeszcze nie mam, ale mam nadzieję że bateria nie pogorszy się jak w Pixelu 2.

   • Kamil Mieszczanek

    na razie tylko indię dostały update

   • Michał Szklarczyk

    Wiesz, od wczoraj używam androida 9 na mojej Xperii xz1 i mogę powiedzieć tyle, że na początku miałem wrażenie, że jest gorzej Chociaż nieznacznie, ale gorzej. Następnego dnia naładowałem do pełna, bo świeżo po długiej aktualizacji miałem na telefonie poziom baterii 80procent. Tak wię następny dzień bateria do pełna, kilka najważniejszych aplikacji dla mnie i skonfigurowane.. Jeszcze drugi dzień nie minął A mogę powiedzieć, że adaptacyjne bateria działa coraz lepiej 😀 Te oszczędzanie energii przez wyłączanie nieużywanych aplikacji czy jak to tam działa – działa to świetnie skoro róźnicę widzę już po dniu. A chciałbym zwrócić uwagę również, że telefon mam u siebie już rok i czuję jakbym dostał nową baterię(!) Pozdrawiam i również mam nadzieję, że w twoim Mi a2 z baterią będzie wszystko w porządku:)

    • JacentyEsz

     Na Pixelu 2 mam już trochę czasu 9.0 i pomimo baterii adaptacyjnej SoT z 6h na Oreo spadł na 4 do 4,5h na Pie. Kombinowałem już wiele opcji i konfiguracji i bez zmian. Nawet wipe zrobiłem z miesiąc temu. Nic z tego

 • haVoc vulTure

  A samsung siedzi i zawija w te sreberka.x