komisja europejskaDzisiaj Stary Kontynent ujrzał projekt przepisów, na którego mocy w ciągu kilku lat może zniknąć jedna z najbardziej znienawidzonych opłat dotycząca połączeń zagranicznych. Początek zmian nastąpi już w przyszłym roku.

Jako, że nasz portal nie zajmuje się polityką to nie będziemy wspominać o tym, że zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego :). Niemniej jednak, zaprezentowany dziś pakiet przepisów spodoba się wszystkim osobom, które często wykonują połączenia zagraniczne.

Według Komisji Europejskiej, pierwsze zmiany mają nastąpić w lipcu 2014 roku. Wtedy też operatorzy będą zmuszeni znieść opłaty za zagraniczne połączenia przychodzące. Następnym punktem zmierzającym ku zniesieniu wszelkich dodatkowych kosztów jest konieczność oferowania pakietu „room like at home” przez operatorów dla swoich konsumentów, który ma polegać na wyrównaniu stawek za połączenia zagraniczne z tymi wewnątrzpaństwowymi. Ostatnim elementem będzie ten sam pakiet dostępny w każdym abonamencie bezpłatnie. To powinno pojawić się w ofercie do połowy 2016 roku, czyli – najprościej mówiąc – wtedy zostaną w pełni zniesione opłaty za roaming.

A oto wypowiedź Wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Neelie Kroes w tej sprawie:

Całość dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie krajów należących do Unii Europejskiej.

Warunkiem, aby powyższe plany weszły w życie jest konieczność przeforsowania ustaw w tym tygodniu. W razie sukcesu nie pozostaje nic innego jak czekać na pierwsze ruchy operatorów zmniejszające stawki połączeń zagranicznych.

 

źródło: tvp.info
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.