nvidia tegra tab noteMarkę Nvidia znają wszyscy, którzy choć trochę interesują się informatyką. W komputerach personalnych i nie tylko znajdziemy karty graficzne GeForce, a od pewnego czasu także i w urządzeniach mobilnych jako Tegra.

Jednak Nvidia uznała, że chce zaistnieć nie tylko jako marka tworząca podzespoły, ale również jako producent całych urządzeń. Jedno już znamy – jest nim model Shield, czyli konsola do gier typu handheld z Androidem. Tym razem mamy okazję poznać tablet, który zapewne stawiany będzie jako minimalnie lepszy rywal poprzedniego Nexusa 7. Po raz kolejny po dane techniczne wystarczyło sięgnąć do dokumentacji Federalnej Komisji Łączności (FCC).

nvidia tegra tab note opis

Tablet produkcji Nvidii będzie zawierał następujące podzespoły:

  • nowy wariant układu Tegra 4;
  • 2GB pamięci RAM;
  • 5MPx moduł aparatu z tyłu, a z przodu kamerka HD;
  • bateria o pojemności 3200mAh lub 4100mAh.

Skoro będzie to przeciwnik poprzedniej generacji Nexusa 7 to przekątna wyświetlacza IPS wydaje się wiadoma – 7 cali i rozdzielczość 1280×800. Ekran będzie prezentował system Android w wersji Jelly Bean.

stylus nvidia tegra tab note

Według dokumentacji, dostępne będą dwie wersje tego urządzenia – podstawowa i premium. Ta druga wyposażona zostanie dodatkowo w złącze HDMI, stylus (powyżej) i zapewne ogniwo o większej pojemności. Co ciekawe, również slot na karty pamięci microSD jest elementem edycji premium.

nvidia tegra tab note złącza

Nie wspominałem jeszcze o nazwie tabletu Nvidii, gdyż w dokumentacji pojawia się pewien mętlik z dwoma określeniami: Tegra Tab oraz Tegra Note. Może to być uwarunkowane od rynku, na który urządzenie ma trafić. Niemniej jednak słówko Note już za bardzo przynależy do Samsunga, aby warto było tworzyć tablet o tej samej nazwie.

Jako, że nie mamy do czynienia z oficjalną prezentacją to nie wiemy kiedy będzie miała miejsce premiera oraz nie znamy ceny urządzenia.

 

źródło: Phandroid.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.