Samsung Galaxy Note9 kontra iPhone Xs Max – który ma lepszy akumulator?

Łukasz Pająk Newsy 2018-10-14

Zestawienie Samsunga Galaxy Note9 i Apple iPhone Xs Max jest w pełni naturalne. Od lat topowe modele obu firm są ze sobą porównywane i nieprędko się to zmieni. Niektórzy mogą uważać, że mają one zupełnie inny target, ale czy ktoś jeszcze zwraca na to uwagę? Stylus S Pen to świetny dodatek, ale samego Galaxy Note9 można wybrać nie ze względu na rysik. Dlatego nie dziwmy się, że oba urządzenia często są zestawiane, a sprawdźmy który może pochwalić się lepszym akumulatorem i optymalizacją oprogramowania.

Samsung Galaxy Note9 i iPhone Xs Max – zwycięzca może być tylko jeden

PhoneBuff niewątpliwie ma już wyrobioną markę w zestawianiu ze sobą różnych urządzeń. Chwalony jest głównie za powtarzalność i minimalizację błędów użytkownika. Dlatego też stosuje specjalnego robota, który wykonuje konkretne polecenia podczas testu. Tym sposobem w grę nie wchodzą nieścisłości związane z podwójnymi kliknięciami, brakiem reakcji itp. Przejdźmy do powyższego zestawienia, które jasno pokazuje, jak daleko w tyle jest Apple pod względem optymalizacji zużycia energii, jak i stosowaniem dużych akumulatorów. Wyraźna porażka iPhone’a udowadnia, że w tej kwestii Amerykanie mają co poprawiać.

Zobacz też: Poznajcie Call2Car – aplikację dla każdego zmotoryzowanego.

Niektórzy mogą zwracać uwagę na fakt, że Samsung domyślnie pracuje w niższej rozdzielczości. To prawda, ale tak też pracuje większość użytkowników, a domyślne ustawienie najwyższej proporcji pikseli do przekątnej to w praktyce kilkadziesiąt minut dłuższej pracy, więc Apple w najgorszym dla Galaxy Note9 scenariuszu i tak by przegrało. • pee.82

  prawie 1000mAh więcej… a może jednak Note9 wcale nie jest zwyciężcą: https://www.youtube.com/watch?v=TmQJ0SEccOI

 • Adrian Kijek

  Jaka by bateria w samrtfonie nie siedziala i tak podlaczam go pod ladowrke kazdego wieczoru wiec jest mi to obojetne a preferuje ios.

 • arokub

  Xs max jest pod tym względem gorszy i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, efekt końcowy jest słabszy i tyle. Aku ma mniejszą pojemność? A ktoś im bronił dać większą? Co komu po niby legendarnej optymalizacji, skoro legenda się nie broni.

 • Igor Wojciechowski

  Nie rozumiem pretensji niekryty osób. Apple odstaje , samo jest sobie winne bo mogło wyposażyć iphona w większą baterię. Każdy kupujący chce wykorzystać sprzęt za gruby hajs w 100%. apple w tym przypadku wyrywa emejzingiem (którego nie rozumiem) i ekosystemem . Jeśli chodzi o resztę aspektów np. aparat, ssie.

 • Darkness

  Mam obecnie iPhone XS z baterią 2658 mAh i wytrzymuje tyle samo lub nawet trochę dłużej niż S9+ z baterią 3500 mAh… Ten film nie jest wiarygodny. Wiem, że tutaj porównywane są dwa inne telefony, ale widać, że ktoś tu dostał w łapę od Samsunga.

  • stark2991

   Litości…

  • Łukasz Pająk

   Nie no skoro tak mówisz, to PhoneBuff musi zwijać biznes.

  • k3rnel-pan1c

   Pokaż screeny, jestem ciekaw, ile wytrzymuje S9+ w Twoich rękach. Ja dobijam do 5h SoT z włączonym LTE, GPS (zwiększona dokładność), bluetooth (Galaxy Watch), synchronizacja, rozdzielczość ekranu najwyższa. Od 6:00 do 24:00 ładować go nie muszę, energii spokojnie wystarczy. Na samym Wi-Fi to nawet i 8h SoT się da wykręcić.

   Generalnie nie oszczędzam telefonu, jestem raczej średnim heavy userem (nie gram w gry, dlatego średnim). Package disabler wyleciał z pamięci, bo blokowanie pakietów nic nie dało, wręcz było gorzej. W oszczędzanie energii się nie bawię, bo 1h w jedna czy drugą stronę mi nie robi. Podczas podróży pociągiem włączam tryb sieci na 3G i telefon spokojnie wytrzymuje 7h (wracałem dziś z południa do Trójmiasta ponad 6h i prawie 30% zostało).

   Także ciekaw jestem Twojego porównania. 😉

 • jendrush

  Oj Autorze… Choć absolutnie nie jestem fanem Appla to twierdzę, że nie można powiedzieć by miał złą optymalizację zużycia energii. Jeżeli uwzględnimy inne pojemności akumulatorów to różnice zbyt wielkie nie są.

  • Łukasz Pająk

   Pamiętaj, że Samsung też nie jest liderem pod względem zużycia energii. Dlatego stwierdzenie, że Apple jest daleko w tyle jest jak najbardziej na miejscu. Amerykanie nigdy nie brylowali w kategorii akumulatorów i ich wytrzymałości.

  • k3rnel-pan1c

   Po roku posiadania iPhone 7 bateria z włączonym oszczędzaniem energii ledwo wytrzymywała 9h z LTE (w tym 2,5h SoT). Także zajebista optymalizacja. 😉

 • Mariusz Łukawski

  Co to jest za test? 4000mAh vs 3120mAh. Przecież od razu widać że test jest stronniczy i całkowicie pozbawiony sensu. Niech testujący naładują Note 9 do podobnej wartości akumulatora z XS Max’a i wtedy przeprowadzą test.

  • jendrush

   Ze względu na pojemność akumulatora to zdecydowanie tak. Jeżeli zaś spojrzeć na to, że śą konkurentami rozmiarowo i cenowo to myślę że takie porównanie ma sens. Nie zaszkodziłoby oczywiście zrobienie testu, tak jak sugerujesz z obniżoną procentowo ilością naładowania akumulatora w Note i zaznaczeniem, że zarządzają energią podobnie, lecz w Samsungu mamy ekstra pojemność i to pozwala nam na dłuższe korzystanie.

   • Mariusz Łukawski

    Sam używam iPhone ale mam też urządzania na Androidzie i nie jestem fanatykiem żadnego z nich. Świadomie korzystam z pewnych korzystnych dla mnie cech obydwóch platform. Po komentarzach większości zauważam iż świadomość użytkowników jest ukierunkowana na niechęć do konkurencji a uwielbienie posiadanej przez siebie platformy graniczącej z fanatyzmem.
    Niestety nie uważam iż Apple jest lepsze ale też nie powiedziałbym iż Samsung bije na głowę iPhone’a.
    Takie porównanie jest bez sensu gdyż porównanie samochodu ze zbiornikiem 60l i drugiego 45l twierdząc iż ten z 60l dalej zajedzie jest bez sensu.
    W pewnych aspektach iPhone jest lepszy niż Samsung i na odwrót a powyższy test jest nie miarodajny.
    Gdyby jednak brać całokształt urządzeń tj. wydajność jakość ekranu itp. a m.in. kwestię akumulatora to tak Samsung Note pracuje dłużej ale to zasługa większego ogniwa a nie lepszej optymalizacji.

   • LCD

    Ale oni przetestowali finalne produkty a nie komponenty. Co ma do tego fakt, że Note ma większą baterię skoro nie da się kupić iPhone z większą? Porównali to co klient dostaje: kupuje telefon i chce używać i interesuje go ile czasu takie używanie potrwa zanim telefon padnie. Tutaj test był całkowicie fer, aplikacje te same, testy przeprowadził robot co gwarantowało powtarzalność.
    To nie było porównanie energooszczędności procesora czy systemu, tylko porównanie ile czasu da radę popracować na XS Max a ile na Note 8.

  • Łukasz Pająk

   Tak… Bo kupując telefon w zbliżonej cenie nie korzystasz z niego w pełni i trzeba ładować do X%… Co to w ogóle za pomysł? Płacisz tyle i tyle, więc sprawdzasz wszystko, a nie na siłę próbujesz pokazać, że ktoś dał większy akumulator, więc to jego wina i porównanie bez sensu. To nie jest porównanie akumulatorów, a konkurentów rynkowych.

  • k3rnel-pan1c

   To w takim razie niech jeszcze wloza takie same podzespoły do iPhone XS Max, co są w Note 9. Podzespoły są mocniejsze i potrzebują więcej energii do pracy.

  • stark2991

   Ciekawe co powiesz gdy Note 9 zostanie pokonany przez telefon z mniejszą baterią 😀

  • RS2_15237_THE_END

   Porównanie dobre, dla mnie mogą wkładać baterie nawet tylko 400mAh, aby tylko telefon działał długo.

  • TomekZ

   Stronniczy? Podobno 2GB ram wystarczy żeby być lepszym od 4GB Androida…tak twierdzą japkowcy, bateria 3180 nie jest lepsza od 4000?

   • KAR1MA5T3R

    O to to tox