call2car android ios

Call2Car – aplikacja obowiązkowa dla wszystkich zmotoryzowanych!

Aplikacje

Zapewne nie raz spotkaliście źle zaparkowany samochód na parkingu lub taki, z którego coś wycieka lub po prostu ma włączone światła. Ewentualnie w trasie zauważyliście podobne lub inne okoliczności, ale macie ochotę poinformować o nich właściciela takiego auta. Jednak czekanie na niego, szukanie go lub zatrzymywanie może być bezsensowne, a nawet niebezpieczne. W takim razie dlaczego nie napiszecie do niego wiadomość? W końcu znacie jego numer rejestracyjny – takie założenia przyświecały autorom aplikacji Call2Car.

Call2Car – wystarczy numer rejestracyjny, aby skontaktować się z właścicielem pojazdu

Mogłoby się wydawać, że zdobycie kontaktu do właściciela danego samochodu jest trudne. Tak póki co jest faktycznie, ale zmienić ma to polska aplikacja Call2Car, która organizuje odbiorców wiadomości według numeru rejestracyjnego. Zasada działania wydaje się prosta – właśnie identyfikator pojazdu może stanowić podstawową informację o właścicielu, do którego chcemy napisać. W przypadku Call2Car mamy do czynienia z kilkoma predefiniowanymi wiadomościami, ale możemy też napisać własną. Z racji młodego wieku nie jest to idealna aplikacja, co też zauważyli pierwsi użytkownicy. Przede wszystkim nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś podpiął się pod Twój samochód czy też motocykl. Nie ma żadnej weryfikacji numeru rejestracyjnego za pomocą chociażby dowodu rejestracyjnego. Mam wrażenie, że autorzy za bardzo wierzą swoim użytkownikom. Z drugiej strony sprowadza się to wyłącznie do odczytywania wiadomości, bo jeden numer rejestracyjny może być zalogowany jednocześnie na wielu urządzeniach.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Korzystasz z Google na iPhonie? To nie są tanie rzeczy dla tej pierwszej firmy.

Drugi problem, który już nie ma związku z samym pomysłem i wykonaniem, to baza kierowców. Ta jest póki co mała, co często sprawia, że nasze wiadomości nie zostaną wysłane, bo dany kierowca nie korzysta z Call2Car. Mimo wszystko to samo tyczyło się na początku Yanosika, a dzisiaj? Po cichu liczę, że to samo czeka omawiany program – zainteresowani mogą go pobrać za darmo ze Sklepu Play lub iTunes.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x