Android 4.3 dla Samsunga Galaxy S3 i S4 w październiku!

Mateusz Gadzina Newsy 2013-09-05

galaxy-s4-vs-galaxy-s3-0

Dobre wieści z targów IFA napływają nie tylko dla ludzi czekających na Galaxy Note 3 czy też Galaxy Gear, ale także dla właścicieli Samsungów Galaxy S3 i S4. Wiemy już kiedy Koreańczycy zaplanowali wydanie Androida 4.3 na wspomniane wcześniej urządzenia. I wygląda na to, że październik będzie (pomijając rozpoczęcie studiów) mocno wyczekiwanym miesiącem w tym roku.

Właśnie wtedy Samsung planuje rozpocząć aktualizację S3 i S4 do najnowszej obecnie wersji systemu Android. Niestety – tylko najnowszy Galaxy S4 otrzyma pełne wsparcie dla Galaxy Gear w momencie premiery.

Przypomnijmy, że Android 4.3 przynosi sporo zmian m.in. wsparcie dla OpenGL ES 3.0, obsługę Bluetooth Low Energy czy też „ograniczone” profile użytkowników. Użytkownicy Galaxy S3 dostaną także oczywiście wszystko to, co znajdowało się we wcześniejszej aktualizacji 4.2.2, czyli chociażby aktywny ekran blokady.

Niestety – większość źródeł pomija w tych informacjach Galaxy Note 2. Miejmy jednak nadzieję, że ewentualny brak aktualizacji związany jest z opóźnieniami związanymi z premierą Note 3 a nie z porzuceniem wsparcia dla tego urządzenia.

źródło: engadget.com


 • Wrajcik

  Śmieszą mnie te ściemo-newsy odnośnie 4.3 -.- Na konferencji było powiedziane, że będzie upgrade softa SIII, SIV i N2 żeby mogły obsługiwać Galaxy Gear i nie było powiedziane, że to będzie to upgrade do 4.3 bo równie dobrze może to być jakaś aplikacja albo mała łatka.

  Może jakiś dowód na to, że jednak będzie to aktualizacja do 4.3? Jakiś urywek konferencji np.? Czy magicznie wszystkie wyparowały?

 • mario_iwan

  Nie no zamorduję… Połamię to 5,5 calowe gówno i wsadzę im jego resztki w d***…

 • marcel1999

  Wreszcie Andek 4.3 na SGS3 jupiiii 😀

 • radziozol12

  A co z Galaxy S2 i Note 1 ? Podobno wsparcie miało się skończyć na androidzie 4.2.2 a tu nie widu i nie słychu nic na ten temat żeby w ogóle miał wyjść :/

  • marcel1999

   Ale pacz z tej strony że SGS2 i tak dostał bardzo dużo aktualizacji aż z 2.3.x do 4.1.x więc niestety ale mi się wydaje że Galaxy S2 zakończył swoje aktualizacje

   • radziozol12

    Nie twierdzę, że jest źle. Chodzi o to, że Samsung zapowiedział koniec aktualizacji na wersji 4.2.2 i jak na razie jest cisza czy przy tym zostaną czy może będzie dalsze wsparcie a może zrezygnowali z dalszego wsparcia.

 • redlum

  tak tez myślałem że to się skończy, 4.3 dla Note 2 wyjdzie w nowym roku – albo znowu zrobią myk i dadzą dopiero KITKATa; jeśli z updatami Note 3 będzie tak samo – to chyba go nie kupiex