Przycisk Bixby nie kojarzy się najlepiej – szczególnie użytkownikom Galaxy S8, którzy jako pierwsi szukali sposobu na wyłączenie go. Samsung bardzo długo walczył z różnymi modyfikacjami, aż w końcu sam się zdecydował to umożliwić. Niektórzy chcieliby zmienić akcje, którą wywołuje ten nieszczęsny klawisz, ale w tym wypadku Koreańczycy też nie idą na rękę. Czemu nieszczęsny? Przede wszystkim Bixby w Polsce i wielu innych krajach jest ograniczone, a do tego łatwo go pomylić z innymi przyciskami. W przypadku Galaxy Note9 można się pokusić o nową sztuczkę, związaną z charakterystyczną budową klawiszy.

Jak się pozbyć klawisza Bixby w Galaxy Note9? To proste

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Już wcześniej mogliśmy przekonać się, że przyciski w Galaxy Note9 są… wyjmowane. Na szczęście nie wpływa to na wodoszczelność urządzenia, o którą dbają odpowiednie, gumowe powierzchnie. Korzystając z tego faktu, Zack z kanału JerryRigEverything pokazał dwie możliwości na pozbycie się przycisku Bixby. Oczywiście wszystko w swoim stylu. Pierwszy sposób to wyjęcie klawisza i odcięcie nóżki odpowiedzialnej za zamykanie obwodu. Drugi to… zastąpienie go złotym odpowiednikiem, aby aluminiowa ramka została należycie uzupełniona – w końcu mamy do czynienia z odpowiednio drogim smartfonem.

Zobacz też: Honor 8X i Honor 8X Max zaprezentowany!

Jeśli nie jesteście zainteresowani tak drastycznymi metodami, to skorzystajcie jednej z dwóch aplikacji, które pozwalają zmienić wywołania tego przycisku. Wykorzystać możecie bxActions lub Button Mapper. Obie aplikacje są darmowe, aczkolwiek pojawiają się bogatsze wersje, za które należy zapłacić. Wymagana jest obsługa ADB, aby nadać im odpowiednie uprawnienia.

 

źródło: XDA Deveopers
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.