Jak raz na zawsze wyłączyć przycisk Bixby w Galaxy Note9? Zastąp go złotem

Łukasz Pająk Newsy 2018-09-11

Przycisk Bixby nie kojarzy się najlepiej – szczególnie użytkownikom Galaxy S8, którzy jako pierwsi szukali sposobu na wyłączenie go. Samsung bardzo długo walczył z różnymi modyfikacjami, aż w końcu sam się zdecydował to umożliwić. Niektórzy chcieliby zmienić akcje, którą wywołuje ten nieszczęsny klawisz, ale w tym wypadku Koreańczycy też nie idą na rękę. Czemu nieszczęsny? Przede wszystkim Bixby w Polsce i wielu innych krajach jest ograniczone, a do tego łatwo go pomylić z innymi przyciskami. W przypadku Galaxy Note9 można się pokusić o nową sztuczkę, związaną z charakterystyczną budową klawiszy.

Jak się pozbyć klawisza Bixby w Galaxy Note9? To proste

Już wcześniej mogliśmy przekonać się, że przyciski w Galaxy Note9 są… wyjmowane. Na szczęście nie wpływa to na wodoszczelność urządzenia, o którą dbają odpowiednie, gumowe powierzchnie. Korzystając z tego faktu, Zack z kanału JerryRigEverything pokazał dwie możliwości na pozbycie się przycisku Bixby. Oczywiście wszystko w swoim stylu. Pierwszy sposób to wyjęcie klawisza i odcięcie nóżki odpowiedzialnej za zamykanie obwodu. Drugi to… zastąpienie go złotym odpowiednikiem, aby aluminiowa ramka została należycie uzupełniona – w końcu mamy do czynienia z odpowiednio drogim smartfonem.

Zobacz też: Honor 8X i Honor 8X Max zaprezentowany!

Jeśli nie jesteście zainteresowani tak drastycznymi metodami, to skorzystajcie jednej z dwóch aplikacji, które pozwalają zmienić wywołania tego przycisku. Wykorzystać możecie bxActions lub Button Mapper. Obie aplikacje są darmowe, aczkolwiek pojawiają się bogatsze wersje, za które należy zapłacić. Wymagana jest obsługa ADB, aby nadać im odpowiednie uprawnienia.

źródło: XDA Deveopers • Martina Neumayer

  A potem płacz w necie, że nie ma czym odblokować fona, gdy uoś zabije ekran i nie zajarzy wcześniej, żeby zostawić sobie którąś opcję.
  Ale spoczko.. Niech więcej smarkaczy małpuje takich dekli. Lepiej dla mnie. Więcej kasiorki za naprawy będzie 😊😋

  • Łukasz Pająk

   Musiałby to być naprawdę specyficzny przypadek, że padnie klawisz blokady, a nie Bixby. Poza tym zawsze można go wcisnąć.

   • Martina Neumayer

    Jaki specyficzny? Nagrzebane bx i brak obrazu. Styka. No bo przecież o czymś takim, jak zostawienie sobie furtki i włączenie debuga usb to taki baranek już nie pomyśli. Bo jest na to zbyt po prostu niemyślący.

    • haVoc vulTure

     Jest placz w necie bo nie da sie tego czytac. Nagrzebane po klawiaturze, na telefonie z zabitym ekranem? Tylko oczy dygaja podczas czytania.x