Samsung Galaxy Note9 to sztandarowy produkt firmy. W tym roku Koreańczycy już nie zaprezentują nic lepszego i niewątpliwie wiele smartfonów będzie porównywanych do modelu z S Penem. Jednak jak to się odnosi do możliwości samego smartfona? Na brak wydajności i funkcjonalności nie możemy narzekać. W takim razie, co z wytrzymałością? W tym miejscu, jak zawsze, wyręcza nas Zack z kanału JerryRigEverything, który już słynie z tego, że najdroższe smartfony potrafi zamienić w bezużyteczne kawałki elektroniki. Czy tak samo będzie z Galaxy Note9?

Samsung Galaxy Note9 to dobrze wykonany smartfon, ale klawisze nie są do końca wytrzymałe

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Koreańczycy postanowili na nowo rozwiązać montaż fizycznych przycisków w Galaxy Note9. Nie są one na stałe przytwierdzone do obudowy czy też blokowane od wewnętrznej strony korpusu. To sprawiło, że – tak, jak widać to na powyższym filmie – klawisze najzwyczajniej w świecie wypadają. Nie byłoby jeszcze w tym nic dziwnego, gdyby to nacisk ostrza wyrządził taką szkodę. Okazuje się, że wystarczy paznokieć. Mogłoby się też wydawać, że to nic nadzwyczajnego, ale wbrew pozorom takie sytuacje są możliwe – zahaczenie o różne kanty może sprawić, że Wasz smartfon za ponad 4000 złotych straci przycisk.

Zobacz też: Wycięcie w wyświetlaczu nie musi odstraszać.

Nie wiemy, jak taki uszczerbek wpływa na wodoszczelność urządzenia. Niemniej Galaxy Note9 w tym miejscu nie powinien być chroniony przed cieczą i pyłem jedynie poprzez cienki plastik. Niewątpliwie sytuacja wyjaśni się, gdy w Siei pojawią się dogłębne analizy smartfona, wraz z jego rozbiórką pod tym kątem. Najprawdopodobniej zrobi to też sam Zack.
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.