samsung galaxy note9 oficjalnie

Czy Samsung Galaxy Note9 jest wytrzymały? Lepiej uważać na przyciski

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung Galaxy Note9 to sztandarowy produkt firmy. W tym roku Koreańczycy już nie zaprezentują nic lepszego i niewątpliwie wiele smartfonów będzie porównywanych do modelu z S Penem. Jednak jak to się odnosi do możliwości samego smartfona? Na brak wydajności i funkcjonalności nie możemy narzekać. W takim razie, co z wytrzymałością? W tym miejscu, jak zawsze, wyręcza nas Zack z kanału JerryRigEverything, który już słynie z tego, że najdroższe smartfony potrafi zamienić w bezużyteczne kawałki elektroniki. Czy tak samo będzie z Galaxy Note9?

Samsung Galaxy Note9 to dobrze wykonany smartfon, ale klawisze nie są do końca wytrzymałe

Koreańczycy postanowili na nowo rozwiązać montaż fizycznych przycisków w Galaxy Note9. Nie są one na stałe przytwierdzone do obudowy czy też blokowane od wewnętrznej strony korpusu. To sprawiło, że – tak, jak widać to na powyższym filmie – klawisze najzwyczajniej w świecie wypadają. Nie byłoby jeszcze w tym nic dziwnego, gdyby to nacisk ostrza wyrządził taką szkodę. Okazuje się, że wystarczy paznokieć. Mogłoby się też wydawać, że to nic nadzwyczajnego, ale wbrew pozorom takie sytuacje są możliwe – zahaczenie o różne kanty może sprawić, że Wasz smartfon za ponad 4000 złotych straci przycisk.

Zobacz też: Wycięcie w wyświetlaczu nie musi odstraszać.

Nie wiemy, jak taki uszczerbek wpływa na wodoszczelność urządzenia. Niemniej Galaxy Note9 w tym miejscu nie powinien być chroniony przed cieczą i pyłem jedynie poprzez cienki plastik. Niewątpliwie sytuacja wyjaśni się, gdy w Siei pojawią się dogłębne analizy smartfona, wraz z jego rozbiórką pod tym kątem. Najprawdopodobniej zrobi to też sam Zack.

Motyw