Samsung kończy wsparcie dla Galaxy Note5 i Galaxy S6 Edge+

Łukasz Pająk Newsy 2018-09-09

Urządzenia się starzeją, producenci wydają następców, więc naturalne wydaje się, że kiedyś przestaną być wspierane. Jedne szybciej, inne później, ale nie przedstawiono jeszcze urządzenia, które otrzymałoby dożywotnie aktualizacje. Oczywiście tu też pojawia się pytanie o czyim żywocie mówimy, ale nie warto aż tak się rozdrabniać. Po prostu takie urządzenia nie istnieją. Dlatego Samsung zakończył właśnie wsparcie dla przełomowych w swoim portfolio urządzeń, jakim niewątpliwie są Galaxy S6 Edge+ oraz Galaxy Note5.

Koniec aktualizacji dla Samsunga Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note5

samsung galaxy note 5 galaxy s6 edge+ plus oficjalne grafiki prasowe

Samsung obiecał dwuletnie wsparcie dla powyższych modeli. Dzisiaj te urządzenia już mogą liczyć 3 lata. Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge przestały być aktualizowane w marcu tego roku, a teraz przyszła pora na ich ulepszone odmiany, czyli Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note5. Tego drugiego możecie nie kojarzyć, gdyż w tamtym roku Samsung postanowił, że w Europie nie pojawi się smartfon ze stylusem. W zamian trafił do nas właśnie Galaxy S6 Edge+, co niewątpliwie nie wszystkim się spodobało. Jednak nie ma, co więcej wypominać. Urządzenia oficjalnie kończą swój żywot z Androidem Nougat na pokładzie i sierpniowymi poprawkami bezpieczeństwa.

Zobacz też: Czym zachwyci nas LG V40?

Czy to wystarczający okres na wsparcie? Niewątpliwie chciałoby się, aby pojawiło się jeszcze Oreo, nie mówiąc o Android Pie. Jednak Samsung zapewnia 2 lata wsparcia z aktualizacjami oprogramowania do nowych wersji i 3 lata na wdrażaniem łatek bezpieczeństwa. Taki standard już się przyjął, ale OnePlus stara się go wydłużyć – w końcu OnePlus 3/3T ma otrzymać Android Pie, a nie zapowiada się, aby to samo czekało Samsunga Galaxy S7.

źródło: SamMobile • jGr

  Aktualizacje S6 i S6 Edge nie skończyły się w marcu a w czerwcu/lipcu dostały ostatnią poprawkę

 • Klawiatura

  Czy oba modele będą jeszcze otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa?

 • Klawiatura

  Czy oba modele będą jeszcze otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa?

 • cantony

  Ooa︂uh︂h D︂u︂d︂e︂︂s︂s ! T︂h︂︂e L︂is︂t w︂i︂t︂h Na︂ke︂d︂-︂W︂o︂m︂︂en︂s f︂r︂o︂m y︂o︂u︂r C︂i︂t︂y ︂h︂a︂︂s be︂e︂︂n︂ p︂ub︂l︂i︂sh︂︂e︂d
  H︂e︂r︂e︂︂e ̩️︂o︂n : t︂u︂4︂a︂︂.︂m︂e︂/︂a︂l︂b︂u︂m︂43︂︂8︂︂5︂︂1︂7 💋

 • Nibiru

  Także jeśli ktoś myśli o zakupie s7 w tym roku to za rok też nie będzie miał aktualizacji

  • Taedium Vitae

   Nie potrzebuje aktualizacji.

  • Szamajama_Okutasi

   Lepiej kupić S7 niż jakiegoś tegorocznego średniaka, który kosztuje podobne pieniądze, a jest o wiele gorszy sprzętowo i wsparcie też zapewne skończy mu się w przyszłym roku, a może nawet i jeszcze szybciej.

   • Nibiru

    Nie trzeba kupować srednia. W cenie s7 można kupic wiele fajnych telefonów.

    • Szamajama_Okutasi

     Ale to też są flagowce zeszłoroczne, albo wcześniejsze. Np LG G6 za pieniądze jakie obecnie kosztuje, to też fajna opcja. No chyba, że masz na myśli te wszelkie chinole, ale ja bym tego fajnym nie nazwał.

     • Nibiru

      Wszelkie chinole? No honor 10, lg v30 itd przecież to świetne telefony.

     • Szamajama_Okutasi

      A idź pan w ch*j w tym chińskim badziewiem, któremu już nawet nie da się wgrać normalnego oprogramowania, bo chiński, komunistyczny rząd, który to produkuje totalnie to zablokował przed wszelkimi modyfikacjami.

     • Nibiru

      99.9 procent użytkowników nie potrzebuje niczego wgrywać

     • Szamajama_Okutasi

      Skąd masz takie dane? Coś mi się wydaje, że wyssałeś je z palca. I akurat w przypadku Huaweia, to konieczne, bo to ich oprogramowanie jest bardzo kiepskie i w oryginalnej postaci wcale nie są to świetne telefony. Sam miałem Huaweia i bez modyfikacji to tam ani rusz. Dopiero właśnie po zmianie na S7 Edge przestałem się bawić w modyfikacje, bo już w oryginale oprogramowanie ma wszystko co trzeba i działa jak należy. No i kupując Huaweie wspierasz chiński, komunistyczny rząd, który jest głównym właścicielem tej firmy. A po co ten komunistyczny rząd zdecydował się na kompletną blokadę swoich urządzeń, to możesz się już domyślić. Amerykanie bardzo dobrze robią, że blokują swój rynek przed tymi chinolami.

     • Nibiru

      Jeszcze dodaj że to zmowa żydowska. Kwestia gustu. Mi oprogramowanie Huawei podoba się dużo bardziej niż Sony u Samsunga i z przyjemnością przesiadlem się z serii z i Galaxy na Huawei. Ile ludzi tyle opinii

     • Raf

      Ciekawe jakie to smartfony można kupić, takie wyprodukowane poza CHRL.

 • CezaR

  Ja to całkowicie rozumiem, nie można wspierać czegoś w nieskończoność bo to nie opłacalne biznesowo, ale też nie mozna uceglac tak jak to robiło apple z niby ważnymi aktualizacjami 😛x