samsung galaxy note 5 s6 edge+ oficjalnie kjsadkjbasd

Samsung kończy wsparcie dla Galaxy Note5 i Galaxy S6 Edge+

2 minuty czytania
Komentarze

Urządzenia się starzeją, producenci wydają następców, więc naturalne wydaje się, że kiedyś przestaną być wspierane. Jedne szybciej, inne później, ale nie przedstawiono jeszcze urządzenia, które otrzymałoby dożywotnie aktualizacje. Oczywiście tu też pojawia się pytanie o czyim żywocie mówimy, ale nie warto aż tak się rozdrabniać. Po prostu takie urządzenia nie istnieją. Dlatego Samsung zakończył właśnie wsparcie dla przełomowych w swoim portfolio urządzeń, jakim niewątpliwie są Galaxy S6 Edge+ oraz Galaxy Note5.

Koniec aktualizacji dla Samsunga Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note5

samsung galaxy note 5 galaxy s6 edge+ plus oficjalne grafiki prasowe

Samsung obiecał dwuletnie wsparcie dla powyższych modeli. Dzisiaj te urządzenia już mogą liczyć 3 lata. Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge przestały być aktualizowane w marcu tego roku, a teraz przyszła pora na ich ulepszone odmiany, czyli Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note5. Tego drugiego możecie nie kojarzyć, gdyż w tamtym roku Samsung postanowił, że w Europie nie pojawi się smartfon ze stylusem. W zamian trafił do nas właśnie Galaxy S6 Edge+, co niewątpliwie nie wszystkim się spodobało. Jednak nie ma, co więcej wypominać. Urządzenia oficjalnie kończą swój żywot z Androidem Nougat na pokładzie i sierpniowymi poprawkami bezpieczeństwa.

Zobacz też: Czym zachwyci nas LG V40?

Czy to wystarczający okres na wsparcie? Niewątpliwie chciałoby się, aby pojawiło się jeszcze Oreo, nie mówiąc o Android Pie. Jednak Samsung zapewnia 2 lata wsparcia z aktualizacjami oprogramowania do nowych wersji i 3 lata na wdrażaniem łatek bezpieczeństwa. Taki standard już się przyjął, ale OnePlus stara się go wydłużyć – w końcu OnePlus 3/3T ma otrzymać Android Pie, a nie zapowiada się, aby to samo czekało Samsunga Galaxy S7.

źródło: SamMobile

Motyw