Android P dla OnePlus 3 i 3T – firma rozgromiła konkurencję

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-30

Jeszcze kilka lat temu na OnePlus spadła fala negatywnych komentarzy ze względu na zbyt wczesne zakończenie wsparcia OnePlus 2 i OnePlus X. Użytkownicy tych modeli byli po prostu zszokowani, że tak szybko Chińczycy zaprzestali wydawania aktualizacji. Od premiery OnePlus 3 firma naprawia swój błąd i robi to w świetny sposób. Wydawanie wersji testowych, szybkie reakcje na zgłaszane błędy, a teraz informacja, że 2-letnie smartfony poznają, czym jest Android P – to po prostu niebywałe dla urządzeń z Marshmallow na start. Dopiero od niedawna Google zdecydowało się na podobny krok i Pixele będą otrzymywały trzy, duże aktualizacje, więc chiński producent tym bardziej jest wart docenienia.

Android P dla OnePlus 3 i 3T – tego nikt się nie spodziewał

Stosunkowo niedawno OnePlus ogłosiło, że wsparcie dla OnePlus 3 i 3T powoli się kończy. Niedawno wydaną ostatnią, stabilną aktualizację dla tych modeli i tym sposobem zakończono też tworzenie wydań testowych. Saga Open Beta została zamknięta i firma obiecała jedynie wydawanie paczek bezpieczeństwa oraz łat dla kluczowych błędów. Jednak dzisiaj na forum OnePlus ogłoszono, że tytułowe modele nie otrzymają Androida 8.1 Oreo, gdyż dostaną od razu Androida P. Przy okazji potwierdzono, że ten sam system trafi na OnePlus 5, 5T i 6, co wydawało się naturalne.

Zobacz też: Czy Asystent Google trafi w pełnej wersji do Polski?

Wiara w OnePlus przywrócona – z takimi komentarzami możemy się spotkać na wspomnianym forum i nie ma się czemu dziwić. O ile Chińczykom z pewnością daleko do ideału, to ewidentnie widać, że zależy im na świetnej komunikacji i odbiorze wśród użytkowników i fanów.

źródło: forum OnePlus • Marek

  Już dawno mówiłem znajomym, którzy pytali co to za telefon, że to 1+3 i to będzie pierwszy telefon u mnie ponad 2 lata. Firma tylko mnie w tym utwierdziła. Genialny i nadal szybki telefon.

  Dziękuję OnePlus za trójkę 🙂

 • Luca Live

  Nikt się nie spodziewał dobre sobie, to było pewne ze OP3 dostanie Androida P

  • Kam1leee

   Wymień mi drugiego takiego flagowca z 2016 (oprócz pixela) który dostanie oficjalnego Androida P jeśli to było „takie oczywiste”

   • JebaczKoz

    Aż tak źle?

   • stark2991

    No nie szalej tak kolego, takich smartfonów może być jeszcze kilka…

  • Dawid 343434

   pewna jest smierc i podatki. dopiero co oglosili ze ten update bedzie mial miejsce, ALE DLA CIEBIE TO BYLO PEWNE 🙂

   z drugiej strony taki troche strzal w kolano, bo chcialem swojego 3T sprzedac i kupic 6, ale teraz nie widze sensu. w przyszlym roku kupie 7ke poprostu 😛

  • stark2991

   Wręcz przeciwnie, firma wcześniej oficjalnie zapowiedziała że Oreo 8.1 będzie ostatnie na ten telefon.

 • Quaard

  Zuk też zaktualizuje model Z2 który ma snapa 820 do androida p.
  A jest to firma która obecnie nie wypuszcza nowych telefonów :p

 • stark2991

  Idą w dobrą stronę – wydłużyli wsparcie, obiecują zaktualizować modele sprzed dwóch generacji, wzięli się za poprawki bezpieczeństwa (parę dni temu wydali lipcowe), dodają wsparcie dla Treble na 5/5T…
  Mam trochę wrażenie, że to wszystko to trochę efekt uboczny prac nad softem dla OP6 – tam treble jest od początku, a telefon uczestniczy w becie Androida P. Być może dzięki temu odkryli jak szybciej i prościej wspierać starsze modele

 • Jemphilus

  Tylko i wyłącznie obawiają się o swoją i bez tego dość słabą pozycję na rynku. Inaczej jaki jest sens najpierw ogłaszać koniec wsparcia, aby później wydać kolejną aktualizację? Po prostu zbyt duży hejt
  zrobił swoje i trzeba było jakoś z tej sytuacji wyjść

  • Łukasz Pająk

   Nie było hejtu na koniec wsparcia – to naturalne, że po dwóch latach – bardzo intensywnego – wsparcia czas zrobić miejsce na nowe.

   • Jemphilus

    Był, ale nie ze względu na koniec wsparcia, a ze względu na to, że nie dotrzymali słowa i nie wydali obiecywanego 8.1

    • Łukasz Pająk

     Niemniej wydali dobrd alternatywę

   • Marek

    Dlaczego w artykule napisales, że trzyletnie, skoro OnePlus 3 zadebiutował w czerwcu 2016? Mam inny kalendarz?

 • Lama Bojowa

  Teraz tylko czekać 😉x