Android 9.0 Pie na OnePlus 3

Android P dla OnePlus 3 i 3T – firma rozgromiła konkurencję

1 minuta czytania
Komentarze

Jeszcze kilka lat temu na OnePlus spadła fala negatywnych komentarzy ze względu na zbyt wczesne zakończenie wsparcia OnePlus 2 i OnePlus X. Użytkownicy tych modeli byli po prostu zszokowani, że tak szybko Chińczycy zaprzestali wydawania aktualizacji. Od premiery OnePlus 3 firma naprawia swój błąd i robi to w świetny sposób. Wydawanie wersji testowych, szybkie reakcje na zgłaszane błędy, a teraz informacja, że 2-letnie smartfony poznają, czym jest Android P – to po prostu niebywałe dla urządzeń z Marshmallow na start. Dopiero od niedawna Google zdecydowało się na podobny krok i Pixele będą otrzymywały trzy, duże aktualizacje, więc chiński producent tym bardziej jest wart docenienia.

Android P dla OnePlus 3 i 3T – tego nikt się nie spodziewał

Stosunkowo niedawno OnePlus ogłosiło, że wsparcie dla OnePlus 3 i 3T powoli się kończy. Niedawno wydaną ostatnią, stabilną aktualizację dla tych modeli i tym sposobem zakończono też tworzenie wydań testowych. Saga Open Beta została zamknięta i firma obiecała jedynie wydawanie paczek bezpieczeństwa oraz łat dla kluczowych błędów. Jednak dzisiaj na forum OnePlus ogłoszono, że tytułowe modele nie otrzymają Androida 8.1 Oreo, gdyż dostaną od razu Androida P. Przy okazji potwierdzono, że ten sam system trafi na OnePlus 5, 5T i 6, co wydawało się naturalne.

Zobacz też: Czy Asystent Google trafi w pełnej wersji do Polski?

Wiara w OnePlus przywrócona – z takimi komentarzami możemy się spotkać na wspomnianym forum i nie ma się czemu dziwić. O ile Chińczykom z pewnością daleko do ideału, to ewidentnie widać, że zależy im na świetnej komunikacji i odbiorze wśród użytkowników i fanów.

źródło: forum OnePlus

Motyw