google huawei nexus 6p

Huawei pozwane za kradzież patentów – dopiero sąd pomoże

Newsy

Czy można nieświadomie wykorzystać czyjś patent? Szczerze mówiąc ciężko to jednoznacznie ocenić. Niemniej zawsze można się porozumieć z firmą-matką danego pomysłu. Jednak w przypadku Huawei sytuacja wygląda nieco inaczej. Producent został już pozwany w Texasie za wykorzystanie nieswoich patentów, bez pozwolenia właściciela. Jednak nie musiało do tego dojść.

Huawei świadomie lub nie wykorzystało patenty PanOptis związane z LTE

google huawei nexus 6p bootloop

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

W sumie mowa jest o pięciu zarejestrowanych pomysłach dotyczących łączności 4G, które związane są między innymi z dekodowaniem danych i zdjęciach i audio. PanOptis, właściciel omawianych patentów, starał się skontaktować z Huawei od 2014 roku – firma wysyłała listy, próbowała umówić spotkania, ale bez skutku. Po trzech latach przyszła pora na sąd, skoro próby „dogadania się” są na nic. Co ciekawe, całość powiązana jest tylko z trzema urządzeniami – Mate 9, oryginalnym P8 Lite oraz Nexusem 6P – widoczny powyżej.

Zobacz też: YouTube czekają zmiany – długie reklamy bez możliwości pominięcia.

Pierwszy wyrok już zapadł, ale Huawei chce się jeszcze odwoływać. Chińczycy najprawdopodobniej będą zmuszeni zapłacić 10,5 miliona dolarów PanOptis. Jednak czemu Chińczycy nie próbowali się najzwyczajniej w świecie porozumieć? Słysząc Texas, od razu przypomniały mi się różnorakie firmy, które zarabiają na kupowaniu drobnych patentów i pozywaniu wielkich producentów, którzy są powiązani z tymi pomysłami. Z tego, co udało mi się wyśledzić w Sieci, PanOptis kojarzy się wyłącznie z takimi zagraniami.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x