samsung galaxy note9 iphone x

Samsung Galaxy Note9 kontra iPhone X – pojedynek na wydajność

1 minuta czytania
Komentarze

Pojawienie się nowego, flagowego modelu od Samsunga lub Apple zawsze oznacza zestawianie nowości od jednej z tych firm z najświeższym konkurentem od drugiego producenta. Teraz jest czas Galaxy Note9, więc naturalnym wydaje się porównywanie go z iPhone X, mimo że ten niedługo będzie świętował rocznicę pojawienia się na rynku, a Apple zaprezentuje kolejne nowości. Niemniej zasada to zasada, prawda? W takim razie Galaxy Note9 i iPhone X stają na przeciwko siebie w pojedynku na wydajność.

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone X – który jest szybszy?

Tradycyjnie możemy wyciągnąć kilka, niemalże identycznych, co zawsze wniosków – optymalizacja aplikacji pod iOS, jak i sam układ Bionic robią wrażenie na pierwszym okrążeniu. Jednak drugie kółko to już kompletna porażka Apple. Amerykanie zastosowali 3 GB RAM w swoim smartfonie, podczas gdy Samsung oferuje dwukrotnie więcej pamięci operacyjnej. Pamiętajmy, że jest też wersja z 8 GB RAM. Ta różnica sprawia, że iPhone X musi od nowa ładować cięższe aplikacje pokroju gier i tym sposobem to właśnie Galaxy Note9 wygrał ten pojedynek.

Zobacz też: iPad zrewolucjonizował Apple Store?

Czy Apple zdecyduje się stosować więcej pamięci operacyjnej? Plotki głoszą, że tak, ale wciąż nie będzie to 8 GB, a prawdopodobnie 4 GB. Niemniej to już może sprawić dużą różnicę, a do tego dojdzie ulepszony układ obliczeniowy. Tym sposobem Samsung niedługo może zostać zepchnięty na drugie miejsce.

Motyw