ipad

Ewakuacja w Apple Store. Spowodował ją… iPad

1 minuta czytania
Komentarze

iPhone’y w Polsce są bardzo popularne, ale niestety Apple wciąż nie zdecydowało się wybudować u nas swojego sklepu firmowego. Holendrzy co prawda mają u siebie kilka Apple Store’ów, a dziś w jednym z nich wszczęto ewakuację z dość błahego powodu.

Dlaczego ewakuowano holenderski Apple Store?

Apple Store w Amsterdamie jak co dzień był wypełniony ludźmi. Nagle wszystkich ewakuowano. Powód? Przegrzana bateria w iPadzie. Wkrótce tablet umieszczono w koszu z piaskiem, by całkowicie zniwelować potencjalne zagrożenie. Mimo, że nigdzie nie było oznak dymu (dziwne, biorąc pod uwagę że akcja rozgrywała się w Amsterdamie) trzy osoby po incydencie skarżyły się na problemy z oddychaniem – nie wiadomo czy byli to klienci, czy pracownicy.

Zobacz także: Huawei zalicza wpadkę z reklamą. Czy oszukiwanie jest dziś w modzie?

Już o 14:20 na miejscu znalazła się straż pożarna. O 15 z kolei wszyscy mogli z powrotem wrócić do sklepu. Jak dla mnie powód wydaje się bardzo błahy, jednak nie mnie to oceniać. Takie sytuacje w Apple Store miały miejsce już wcześniej – np. ta w Zurych w Szwajcarii wcześniej tego roku. Przyczyna problemu z baterią w tytułowym iPadzie nie została ujawniona i coś czuje, że już jej nie poznamy.

Źródło: phonearena

Motyw