ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Instagram pyta o wiek

Nowa aktualizacja Instagrama zabezpieczy Was przed kradzieżą konta

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Ogromnym problemem dla użytkowników internetu są kradzieże rozmaitych kont, które następnie są sprzedawane na czarnym rynku. Usługą, która jest bardzo podatna na taki proceder, jest Instagram, głównie ze względu na to, że dwuetapowa weryfikacja może być dokonana wyłącznie za pośrednictwem SMS-a. W przeszłości mogliśmy się jednak dowiedzieć, że sprytni cyberprzestępcy są w stanie przydzielić Waszemu numerowi nową kartę SIM za pomocą jednego połączenia z obsługą klienta Waszej sieci, co pozwala im na podglądanie przychodzących kodów weryfikacyjnych. Wraz z najnowszą aktualizacją Instagram stara się zaradzić temu problemowi. 

Dwuetapowa weryfikacja na Instagramie już wkrótce poprzez aplikacje

Aby zminimalizować ryzyko przechwycenia SMS-a, Instagram już wkrótce pozwoli na generowanie kodów weryfikacyjnych aplikacjom takim jak Google Authenticator czy Duo. Zmiana ta użytkownikom zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo przed kradzieżą, często bardzo cennych, kont na portalu społecznościowym. Włączenie nowej opcji bezpieczeństwa będzie banalnie proste – aktywacja dwuetapowej weryfikacji za pomocą wybranej aplikacji możliwa będzie w menu ustawień, gdzie znajdować będzie się zaraz obok weryfikacji za pośrednictwem kodów przychodzących w wiadomościach SMS.

Zobacz też: Apple naprawi Twój komputer. Nie będzie to jednak naprawa na zawsze.

Nowa funkcja dla użytkowników powinna być dostępna już wkrótce. Jeżeli korzystacie z Instagrama, to pamiętajcie, by włączyć ją, gdy tylko będzie to możliwe!

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy