Mapy Google są świetne. W mojej opinii nie ma lepszego, darmowego programu o takiej samej lub chociażby zbliżonej funkcjonalności – nawet, jeśli ograniczymy się wyłącznie do map i nawigacji. Jednak na co dzień nie korzystam z tej aplikacji. Zamiast niej, w sekcji „samochodu” pojawia się ikona Waze, czyli wciąż produktu pośrednio należącego do Google. Czego akurat wolę ten program? Powód jest bardzo prosty – informacje na żywo o wszelkich wydarzeniach na trasie oraz o ograniczeniach prędkości.

Piesze wycieczki, spacery, wypady rowerowe, a nawet podróż komunikacją miejską – w tych wszystkich przypadkach wybieram Google Maps, ale być może niedługo dołączy do tego zestawu samochód. Jak podaje Android Police, ten program czeka mała rewolucja.

 

Mapy Google na dobre wyprą Waze?

mapy google potwierdzenie zdarzen

Główna różnica w funkcjonalności pomiędzy oboma programami sprowadza się do możliwości raportowania wydarzeń drogowych przez ten drugi. Możemy informować innych o korkach, wypadkach, złej nawierzchni czy też policji. Jakby nie patrzeć, wiele takich informacji potrafi drastycznie wpłynąć na naszą podróż.

Jak widzicie powyżej, w Mapach Google zaczęły pojawiać się nowe komunikaty. Sprowadzają się one do potwierdzania zdarzeń drogowych, które potencjalnie jesteśmy w stanie aktualnie ocenić. Wciąż nie możemy sami zgłaszać poszczególnych wydarzeń, choć tego typu możliwości pojawiają się w kodzie programu.

Zobacz też: Aplikacje w sklepie Play mogą ujawnić Twoje dane!

Czy Mapy Google kiedykolwiek wyprą Waze? Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie, aby w tym pierwszym pojawiła się możliwość zgłaszania ukrytej policji czy też informowania o przekraczaniu dozwolonej prędkości. Niemniej jednak różnice zaczynają się zacierać.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.