Mapy Google stają się zdecydowanie lepsze – potwierdzaj zdarzenia drogowe

Łukasz Pająk Newsy 2018-06-30

Mapy Google są świetne. W mojej opinii nie ma lepszego, darmowego programu o takiej samej lub chociażby zbliżonej funkcjonalności – nawet, jeśli ograniczymy się wyłącznie do map i nawigacji. Jednak na co dzień nie korzystam z tej aplikacji. Zamiast niej, w sekcji „samochodu” pojawia się ikona Waze, czyli wciąż produktu pośrednio należącego do Google. Czego akurat wolę ten program? Powód jest bardzo prosty – informacje na żywo o wszelkich wydarzeniach na trasie oraz o ograniczeniach prędkości.

Piesze wycieczki, spacery, wypady rowerowe, a nawet podróż komunikacją miejską – w tych wszystkich przypadkach wybieram Google Maps, ale być może niedługo dołączy do tego zestawu samochód. Jak podaje Android Police, ten program czeka mała rewolucja.

Mapy Google na dobre wyprą Waze?

mapy google potwierdzenie zdarzen

Główna różnica w funkcjonalności pomiędzy oboma programami sprowadza się do możliwości raportowania wydarzeń drogowych przez ten drugi. Możemy informować innych o korkach, wypadkach, złej nawierzchni czy też policji. Jakby nie patrzeć, wiele takich informacji potrafi drastycznie wpłynąć na naszą podróż.

Jak widzicie powyżej, w Mapach Google zaczęły pojawiać się nowe komunikaty. Sprowadzają się one do potwierdzania zdarzeń drogowych, które potencjalnie jesteśmy w stanie aktualnie ocenić. Wciąż nie możemy sami zgłaszać poszczególnych wydarzeń, choć tego typu możliwości pojawiają się w kodzie programu.

Zobacz też: Aplikacje w sklepie Play mogą ujawnić Twoje dane!

Czy Mapy Google kiedykolwiek wyprą Waze? Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie, aby w tym pierwszym pojawiła się możliwość zgłaszania ukrytej policji czy też informowania o przekraczaniu dozwolonej prędkości. Niemniej jednak różnice zaczynają się zacierać.

źródło: Android Police • Marco Marakesz

  Nie ma nic lepszego od google ? Dla mnie to żart co proponuje google w mapach szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę turystykę. Nie wiem w czym autor tego artykułu widzi dobrego w mapach googla. Brakuje tu nawet szlaków turystycznych, miejsc widokowych, słabo działają również oznaczenia w postaci historycznych fortyfikacji, bunkrów itp. więc jak z tego autor korzysta i twierdzi że tylko tego używa skoro jest to nieużywalne ? Mam pytanie, czy autor używał kiedyś mapy.cz ? bo to jedna z niewielu dobrych map nieporównywalnie ciekawsza. W googlu dalej dla większości miast w Polsce nie działa komunikacja, za to są proponowane restauracje, hotele, wybrane sklepy. Dla mnie mapy googla to już nie tylko mapy, ale usługi reklamujące drogie wybrane przez nich przybytki. Idzie w najgorsze i jak dla mnie to jedne z najgorszych map, biorąc pod uwagę aktywną turystykę.

  • maxprzemo83

   Sprawdziłem te zachwalane przez ciebie mapy.cz. I po paru minutach stwierdzam że to jakaś beta wersja. Jako nawigacja to jest totalna porażka. Trasę samochodową wyznaczyła mi ta nawigacja drogą jednokierunkową pod prąd! A trasę rowerową wiaduktem kolejowym z kilkumetrowym nasypem. Dla mnie odpada.

   • Marco Marakesz

    Pisałem przecież, że jest to mapa do turystyki, nie samochodowa !!! Nie jest to żadna beta tylko bardzo dobrze sprawdzające się mapy u wielu osób i polecane. Ja bardziej dokładnych i lepiej działających i w dodatku darmowych z możliwością zapisu offline nie znam, korzystam od kilku lat i nie mam problemu. Ciekawy jestem jakie masz bardziej sprawdzone mapy i z czego korzystasz ?

    • maxprzemo83

     Nie wiem. U ciebie w Karkonoszach może działa. U mnie w Wielkopolsce to totalna porażka.

     • Marco Marakesz

      Góry, morze, a także po za Polską wszystko działa, u znajomych również bez problemu i każdy ma innego smarfona. Zapytam jeszcze raz, jakich map innych używasz które są lepszej jakości i działają precyzyjniej ?

 • pimpim

  Nadal brakuje info o prędkości z jaką można jechać oraz fotoradarów.

  • Paul Rogulski

   Oooo to by było na prawde mega. Co prawda Yanosik to posiada, ale jest słabą nawigacją

   • CezaR

    Dlatego odpalam dwie z podziałem na ekranie…lub w popup dla Gmaps

    • Maruda

     Jak odpalasz na podzielonym ekranie Yanosika i Gmaps, bo ja dostaję komunikat że Yanosik nie obsługuje opcji dzielonego ekranu.

     • CezaR

      Normalnie jak każdą inna aplikacje która to wspiera, i właśnie albo masz starą wersje Yana (bo była jakiś czas temu aktualizacja która to wprowadziła) albo coś źle robisz. Oczywiście musisz mieć tez odpowiednią wersje Androida 😉 ale to chyba wiesz….

     • Maruda

      No właśnie miałem najnowszą, ale już po problemie, przeinstalowałem całego Yana i już działa.

   • gumis

    Może i posiada, ale aktualność tych danych pozostawia spooooro do życzenia.

  • Bart Bart

   i fotoradarów