huawei honor gpu turbo lista smartfonow

Oto lista smartfonów, które otrzymają GPU Turbo

2 minuty czytania
Komentarze

W tym tygodniu poznaliśmy dwa nowe smartfony z Chin, które poniekąd dedykowane są graczom – Honor Play i Honor 9i. Ostatecznie okazały się one po prostu bardzo tanimi modelami z bardzo ciekawą specyfikacją, ale też czymś zupełnie nowym. Mowa o trybie GPU Turbo, które początkowo zostało zapowiedziano, jako rewolucyjne rozwiązanie technologiczne. Ostatecznie okazało się, że wszystko tkwi w oprogramowaniu. Czym dokładnie jest ta technologia? Według Huawei i Honora, ma ona odpowiednio wpływać na obliczenia jednostki graficznej, aby zwiększyć jej wydajność o 60%, a przy okazji zmniejszyć zużycie całego układu o 30%. Na przykładzie zaprezentowanym przez Chińczyków, czyli Honorze 9 Youth Edition, liczba klatek na sekundę w grach wzrosła o około 77%. 

Jednak jak to, Honor 9 Youth Edition, innymi słowy Honor 9 Lite został zaprezentowany w grudniu 2017 roku, a nowa technologia teraz. Tak, to oznacza, że GPU Turbo – skoro to tylko zmiana w oprogramowaniu – zostanie udostępnione starszym modelom.

Lista smartfonów Huawei i Honor, które otrzymają GPU Turbo

honor huawei gpu turbo

Według oficjalnych źródeł, następujące smartfony otrzymają wsparcie dla GPU Turbo:

  • Huawei Mate 10 (cała seria)
  • Huawei P20/P10/P9 (całe serie)
  • Honor V10
  • Honor 10

Powyższe modele już powinny spodziewać się stosownej aktualizacji. W drodze są kolejne:

  • Honor 9
  • Honor V9
  • Honor Play 7X
  • Honor 9 Lite (Youth Edition)

Tak naprawdę GPU Turbo powinno trafić na wszystkie urządzenia, które są napędzane topowymi układami Kirin, czyli Kirin 970/960, jak i tymi słabszymi pokroju Kirin 659.

Zobacz też: OnePlus 5T kontra OnePlus 6 – który jest szybszy?

Czy to coś więcej, niż tylko chwyt marketingowy? Jeśli nie, to ja stawiam pytanie – jak bardzo te układy były źle zoptymalizowane? W końcu tak duży przyrost wynikający wyłącznie z oprogramowania to coś niezwykłego.

źródło: Gizchina, Kasper, dzięki za informację

Motyw