Na ostatniej konferencji, Google ujawnił swoje wyniki finansowe, a wraz z nimi ujawnił także kilka interesujących faktów dotyczących technologii mobilnych. Informacje, które przedstawił Google dowodzą, że kluczem do wielkich pieniędzy nie muszą być technologie przeznaczone tylko dla komputerów. Jeden z pracowników Google, pan Johnatan Rosenberg, powiedział, że jeśli zliczylibyśmy zarobki z ostatniego kwartału, to przy obecnych trendach dochód sięgnie około 1 miliarda dolarów. Jest to nieporównywalnie niska kwota z pierwotnymi założeniami Google, które zakładało, że ich zarobek może sięgnąć nawet 10 miliardów, lecz jest to pierwszy „duży” krok. 

W te dane nie wliczają się przychody Google z innych platform mobilnych, czyli: iOS, RIM, Windows Mobile, czy Symbiana. Dyrektor Generalny Google, Eric Schmidt całą sytuację podsumował tymi słowami: „Android stał się czymś większym, niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy. System może stać się dla nas bardzo dochodowym biznesem. Komórki coraz częściej wypierają użycie komputerów, więc w niedalekiej przyszłości przewidujemy, że przychody z rynku mobilnego będą porównywalne z przychodami generowanymi przez komputery.”

Rok 2011 będzie decydujący dla rynku mobilnego. Możemy w nim zaobserwować spadek zainteresowania Androidem, utrzymanie trendów lub wręcz ich podwojenie. Wszystko zależy od użytkowników, czyli każdego z nas.


źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz