ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S7 Oreo

Aktualizacja do Oreo dla Galaxy S7 WSTRZYMANA. Samsung ma problemy

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung wstrzymuje aktualizację do Oreo” – słyszeliśmy to już nie raz. Tym razem padło na Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, które dopiero niedawno dostały Androida Oreo.

Niektóre egzemplarze smartfonów z serii Galaxy S7 działające pod kontrolą Androida 8.0 Oreo nieoczekiwanie się restartują, dlatego tymczasowo wstrzymaliśmy wdrażanie tej aktualizacji. Badamy sprawę by zminimalizować liczbę urządzeń dotkniętych problemem oraz by wznowić aktualizację tak szybko, jak tylko to możliwe.

Jeśli już zaktualizowałeś swój smartfon do tytułowego systemu i doświadczasz opisanego wyżej problemu, to jedynym znanym dotychczas jego rozwiązaniem jest reset urządzenia do ustawień fabrycznych.

Zobacz także: Xiaomi Mi 7 nas zaskoczy

Jak to bywa w publicznych komunikatach dot. problemów, zwykle nie mówią one wszystkiego. W tym przypadku nie jest inaczej, bo prócz niespodziewanych restartów użytkownicy na forum Samsunga zgłaszają także problemy z samym procesem aktualizowania – w niektórych przypadkach restart następuje w trakcie aktualizowania urządzenia, przez co nie chcę się ono potem ponownie uruchomić (występuje tzw. bootloop).

Data rozpoczęcia ponownego wdrażania aktualizacji nie jest jeszcze znana. A Wy doświadczyliście jakichś problemów z tą aktualizacją? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy