123Google I/O to nie tylko prezentacja nowych rozwiązań dla rynku amerykańskiego. Koncern z Mountain View pomyślał także o nas i już niedługo udostępni nam w pełni działające Google Now.

Knowledge Graph, czyli mózg wyszukiwarek Google’a od dziś zyskał obsługę czterech nowych języków, w tym naszego ojczystego! Oprócz tego do tego grona dołączyły: turecki, chiński tradycyjny oraz chiński uproszczony. Dodatkowo, Amit Singhal zapowiedział, że to koniec wyszukiwarki Google jaką znamy. Od teraz będzie ona zawsze przed nami o krok do przodu. Gdy na przykład zapytamy o populację Indii, „szukajka” wyświetli nam wykres obrazujący zapytanie, a obok otrzymamy informację o kraju, wyglądzie flagi i położeniu geograficznym. W przyszłości nie zabraknie także udoskonalenia starych funkcji i algorytmów wraz z nowymi rozwiązaniami, gdyż Singhal podkreślił, że to ogromna inwestycja, która ma przed sobą jeszcze wiele problemów do pokonania.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Google Search ma stawać się coraz „mądrzejsze”, dzięki informacjom zgromadzonym w naszym profilu. Nie wiadomo jednak kiedy Knowledge Graph z obsługa polskiej lokalizacji zostanie zaimplementowane w Now. Czy ten „krok do przodu” jest jednak wart oddania naszej prywatności w ręce Google’a?

Screenshot_2013-05-15-20-23-22

[AKTUALIZACJA]

Google Now nie działa jeszcze w pełni po polsku. Sytuacja jest dość dziwna, gdyż u jedynych użytkowników wszystko działa, zaś u innych w ogóle. Musimy więc poczekać na rozwiązanie tych problemów.

źródło: androidcentral.com

 
Krzysztof Czerwiec