huawei view 10

Rewolucyjny smartfon w drodze! Honor wykorzysta tajemniczą technologię Huawei

2 minuty czytania
Komentarze

Mimo że w ostatnio Honor zdaje się podążać swoją ścieżką, w pełni odosobnioną od Huawei, to wciąż widać podział technologii, oprogramowania i poszczególnych rozwiązań. Obie marki mają ze sobą wiele wspólnego, ale zazwyczaj to ta druga jako pierwsza prezentowała coś zupełnie nowego. Tym razem ma być inaczej, a to za sprawą zapowiedzianej na 6 czerwca konferencji Honora, na której mamy ujrzeć coś prawdziwie rewolucyjnego – Honor Play.

Od razu zaznaczam, że tak brzmi zapowiedź, ale nie znamy szczegółów, czym dokładnie ta rewolucja ma być. Plotek jest od groma – specjalne oprogramowanie, które drastycznie przyspieszy nawet starsze urządzenia, system w pełni oparty na sztucznej inteligencji lub… elastyczny smartfon. Wszystkie te trzy pogłoski brzmią na coś naprawdę niezwykłego, niespotykanego dotychczas. Z mojej perspektywy odrzuciłbym kwestię składanych urządzeń z giętkimi wyświetlaczami – te według rynkowych analiz mają się pojawić dopiero w przyszłym roku. Oprogramowanie dla starszych urządzeń? To ogromna inwestycja, która niekoniecznie musi się zwrócić – w końcu nie będzie trzeba kupować nowych urządzeń. Z kolei system w pełni oparty na sztucznej inteligencji, z dedykowanym asystentem głosowym to coś, co można powiązać z różnymi plotkami. Przede wszystkim Huawei i Honor są w tyle za Google, Apple, Samsungiem, a nawet Microsoftem – brakuje im odpowiednika Siri, Bixby czy też Cortany. Do tego chińskie firmy zbroją się przed sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych, więc autorski system faktycznie mógłby się ziścić. Mógłby, bo wszelkie wątpliwości zdaje się wyjaśniać następujący plakat:

honor play plakat zapowiedz

Tak, tak – konferencja Honor Play to najprawdopodobniej nowa seria urządzeń, która będzie dedykowana graczom. Stosunkowo świeża kategoria smartfonów zdaje się szybko zdobywać popularność, patrząc na coraz większe zaangażowanie konkurencji. W tym wypadku technologią Huawei ma być sztuczna inteligencja, ale co tak naprawdę oznacza stwierdzenie „przełomowe doznania w grach 4D”?

Zobacz też: Orange rozdaje paczki internetowe za darmo!

Więcej pytań, niż odpowiedzi – to normalne, ale mało która firma używa słowa „rewolucyjny”. Marketingowcy są świadomi, że to może się odbić czkawką. Dlatego 6 czerwca z pewnością zwrócimy uwagę na konferencję Honor Play.

źródło: Gizchina, GSMArena