Nie lubicie Bixby? Musicie zacząć – Samsung umieści asystenta w każdym produkcie

mm Michał Derej Newsy 2018-05-18

Bixby to wirtualny asystent Samsunga, który znaleźć można w kilku produktach tego koreańskiego giganta, m.in. w smartfonach, telewizorach, a nawet lodówkach. Niestety „udogodnienie” to nie podoba się użytkownikom, którzy wielokrotnie prosili o możliwość wyłączenia usługi – prośby okazały się jednak nieskuteczne. Niezbyt cieszyć może zatem fakt, że Samsung planuje dodać Bixby do wszystkim swoich produktów elektronicznych, które będą pojawiać się na rynku.

Użytkownicy jedno, Samsung drugie

Jak podaje koreański serwis technologiczny Yonhap News, do 2020 roku Samsung planuje wyposażyć wszystkie swoje produkty, które będzie można podłączyć do internetu rzeczy (np. sprzęt RTV i AGD) w asystenta BixbyW teorii może to pozwolić użytkownikowi na włączanie klimatyzacji, światła lub ogrzewania za pomocą swojego smartfona, jednak do tego celu konieczne byłoby wyposażenie całego domu w urządzenia Samsunga. Koreański gigant podaje, że już wkrótce rozpocznie on współpracę z firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją, dzięki którym plan Samsunga będzie mógł wejść w życie w niecałe trzy lata.

Zobacz także: Nowy podatek w Polsce zwiększy cenę smartfonów.

Jest to ciekawa inicjatywa, więc zdecydowanie trzymam za nią kciuki. Jakie są Wasze odczucia na ten temat?

Źródło: Yonhap News • pakierhakierxd

  nie korzystam,nie potrzebuję tego 😉 ,już google now lepszy 😀

 • Tomasz

  Nie uzywam niczego innego tylko bixby. Bo czy trzeba czegos wiecej? Wyrzucilem cala elektronike, tv, dvd, tablety, smartfony, komputery bo majac bixby nie sa do niczego potrzebne.

 • Bixby samo w sobie nie jest złe. Gdyby nie fakt, że nie rozumie polskich nazw kontaktów (przez co większość funkcji telefonu staje się bezużyteczna) to korzystalbym na pewno.

 • Szymon Wilk

  Ja tam lubię i bardzo często korzystam z Bixby 😉

 • Tony Montana

  Lubimy i korzystamy. Świetne uzupełnienie Google Assistant i miazga z takiej Siri. Nieograniczona obsługa głosowa funkcji całego telefonu plus łączenie komend w bardziej złożone a’la Tasker.

 • sirrah777

  Przecież Bixby da się wyłączyć, a pod przycisk przypisać inną dowolną funkcję. Ale intryga musi być…

  • Udało mi się wyłączyć, ale nie wiem jak przypisać funkcję pod przycisk. Udało mi się tylko go całkiem dezaktywować. Można prosić o podpowiedź jak to zrobić?

   • sirrah777

    Aplikacją bxActions. Darmowa wersja pozwala przypisać funkcję pod kliknięcie. Płatna dodatkowo pod przytrzymanie i dwuklik.

 • Grzmotoruchacz2000

  No nie musimy. W końcu mogę nie brać Samsunga.x