xiaomi mi mix 2s oficjalnie

Xiaomi pozwane za kradzież! Żegnamy Mi Mix 2s?

1 minuta czytania
Komentarze

Jak dzisiaj wyglądałby mobilny rynek, gdyby nie było patentów? Ewentualnie, gdyby nie były wykorzystywane na każdym kroku do zdobycia… popularności, rekompensaty lub czegokolwiek innego? Ok, nikt nie chciałby zostać okradziony ze swojej wartości intelektualnej, ale w niektórych momentach zastrzegane są takie pomysły, że całość wydaje się absurdalna. Tak też stało się tym razem, gdyż Xiaomi zostało pozwane przez Yulong Computer Telecommunication Scientific. Brzmi znajomo? To oddział Coolpada.

Sam Coolpad w styczniu tego roku został sprzedane przez LeEco w wyniku kiepskiej sytuacji finansowej. Teraz Chińczycy chcą od Xiaomi natychmiastowego zaprzestania sprzedaży trzech urządzeń, w tym tytułowego Mi Mixa 2S. Za co? W głównej mierze pozew sprowadza się do patentu, dotyczącego wyglądu tacki na karty SIM. Poza tym pojawiają się wzmianki o różnorakie technologie, które dotyczą interfejsu modeli „Mi”. Tak naprawdę to pojawiły się dwa tego typu pozwy, bo jeden trafił do sądu w Shenzhen na początku roku, a teraz kolejny. Xiaomi póki co złożyło prośbę o połączenie obu spraw.

Zobacz też: Czy bezramkowce faktycznie są takie ważne?

Jak się dalej sprawa rozwinie? Zapewne zostanie skończona, zanim na dobre trafi na wokandę sądową. Xiaomi zapłaci odpowiednią rekompensatę i życie będzie toczyć się dalej – tak, jak w większości tego typu przypadków.

źródło: Reuters

Motyw