huawei p10 lite

Huawei rozpoczyna testy Androida Oreo dla P10 Lite – jak się zapisać?

1 minuta czytania
Komentarze

Oreo ma już ponad pół roku, więc w idealnym świecie powinien pojawić się na większości urządzeniach, które wciąż są wspierane. Oczywiście tak nie jest, a póki co zaledwie kilka procent wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem może się pochwalić tą wersją systemu. My możemy pisać, mówić, a i tak producenci robią swoją, bo po prostu jesteśmy niezbyt liczną grupą, która widzi potrzebę aktualizacji. Ok, ale skoro o tym wspominam i znacie tytuł to weźmy pod uwagę Huaweia, który nigdy nie słynął z dobrego wsparcia swoich urządzeń – teraz się to zmieniło.

Niedawno poinformowałem Was, że aż 5 urządzeń Chińczyków (razem z Honorem) otrzymało dostęp do testów Oreo. Tymczasem w Europie pojawił się kolejny model, który lada moment może zostać zaktualizowany. Otóż od niedawna w dedykowanej aplikacji pojawił się dostęp do wydania beta EMUI 8.0 dla Huawei P10 Lite. Zeszłoroczny model będzie ostatnim z serii, który jeszcze pracuje pod kontrolą starszego oprogramowania. P10 i P10 Plus otrzymały Oreo w okolicach marca. To naturalne, że słabsze smartfony dłużej muszą czekać na aktualizacje, ale nie ma co dłużej się na ten temat rozwodzić. Zainteresowani Oreo na P10 Lite muszą zarejestrować się w dedykowanej aplikacji Huawei. Niestety, ale z forum XDA, gdzie znajdziecie dodatkowe szczegóły, wynika, że nie wszyscy mogą się zapisać. Niektórym Polakom udało się zarejestrować, ale też wielu zaznacza brak aktualizacji.

Zobacz też: Samsung oficjalnie prezentuje Galaxy A6 i Galaxy A6+!

Na naszym forum znajdziecie instrukcję, jak na czysto zainstalować Androida 8.0 Oreo, więc jeśli jesteście niecierpliwi to zapraszamy do poradnika autorstwa ktosobcy9.

źródło: XDA

Motyw