Większość nowych smartfonów produkcji HTC posiada wbudowane wsparcie dla technologii przesyłania DLNA. Ta technologia przesyłu danych umożliwia bezpośrednie wysłanie zdjęć, filmu, czy muzyki na telewizor. Niestety, większość starszych modeli telewizorów nie obsługuje jeszcze technologii DLNA, dlatego HTC zdecydowało się wypuścić nowy produkt o nazwie Tube. 

HTC Tube, to zewnętrzne urządzenie podłączane do telewizora, który za pośrednictwem tajwańskiej skrzynki zostaje wzbogacony o możliwość odbioru danych za pośrednictwem łącza DLNA. Wszystko czego będziemy potrzebować do połączeniu obydwu urządzeń to kabel HDMI-HDMI. Teoretycznie, HTC Tube umożliwia kooperację między telefonami z nowym Sense UI, a telewizorami, lecz nie powinno być większych problemów ze sparowaniem również starszych smartfonów.

Co ciekawe w „Tubie” zobaczymy procesor z fabryki Texas Instruments, a nie jak to zwykle bywa Qualcomm’a. Lekki flirt z OMAPami oznacza, że HTC jest otwarte na kooperacje z innymi producentami. Data premiery i cena skrzyneczki nie są jeszcze znane.  

 

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz