Messenger jest zbyt ciężki? Facebook kompletnie go zmodyfikuje

Kamil Lewicki Aplikacje 2018-05-02

Od czasu pojawienia się Facebook Messenger, aplikacja zyskała wiele dodatkowych funkcje, które zamiast pomagać to utrudniają korzystanie z niej. Stała się ciężka i zasobożerna. Mark Zuckerberg ma plan jak to zmienić i powrócić do ery prostoty.

Messenger będzie prostym komunikatorem

Na konferencji F8 poruszono temat facebookowego komunikatora. Mark Zuckerberg doskonale wie, że użytkownicy oczekują prostoty i szybkości działania. Zapowiedział zatem plany kompletnej modyfikacji Messengera, która dostarczy użytkownikom to, czego chcą. Po raz kolejny naszym oczom ukaże się schludny design.

facebook nowy design

David Marcus odpowiadający za Messengera powiedział, że aktualizacja będzie dostępna już wkrótce. Prace nad nowym wyglądem rozpoczęły się już na początku bieżącego roku. Jedną z nowości będziedark mode”. Tryb ten ma okazać się strzałem w dziesiątkiem dla posiadaczy ekranów OLED w swoich smartfonach.

messenger dark mode

Dolny pasek zostanie uproszony i sprowadzi się go do trzech ikon. W górnej części aplikacji znajdziemy pole wyszukiwania, a także skróty do aparatu. Istnieje duża szansa na to, że osoby korzystające z np. Messengera Lite powrócą do pełnoprawnej aplikacji Messenger. Zmiany zapowiadają się świetnie i sam nie umiem się doczekać aż je przetestuję.

Zobacz też: Jak szybki jest internet mobilny w Polsce?

facebook messenger nowy wyglad

źródło: The Verge • WiktorKrasny

  Szanowmy Facebooku zglaszam sie na testy nowego messengera

 • Pt3k
 • Skarpet

  Dark mode powinien być jednym z dwóch domyślnych motywów do wyboru w każdym systemie.

 • Wygląda pięknie, a Dark Mode to super sprawa, która powinna być dostępna w każdej aplikacji. Boję się jednak, że mimo zapewnień o odchudzeniu, wszystkie niepotrzebne funkcje zostaną. Najlepiej by jednak było, gdyby dodali dymki i Dark Mode do Messenger Lite – tylko tyle i, aż tyle.

 • rad252

  Dla mnie to kompletnie bez sensu. Mamy obecnie Messangera i wersje Lite, która w zamyśle miała być lekką alternatywą zapewniającą podstawowe funkcje komunikacji. Sam korzystam z Lite mimo mocnego telefonu, bo po prostu wolę prostą aplikację jedynie z chatem. Mimo wypuszczenia wersji Lite, Facebook nie mógł się oprzeć, by jednak wepchnąć z powrotem naklejki czy wideorozmowy.
  Teraz Facebook chce odchudzić główną aplikację czyli co zrobić? Uprościć oraz uporządkować interfejs czy jednak odchudzić aplikację, przez wyrzucenie części niekoniecznie potrzebnych funkcji? Szczerze wątpię by Facebook zdecydował się na drugi krok, a uproszczenie interfejsu może wyjść średnio, bo raczej będzie nacisk, żeby użytkownicy mieli podtykane pod nos funkcje z których powinni również korzystać wg Facebooka.

  • BlahFFF

   Lite wciaz chyba nie oferuje funkcji „logowania” z uzyciem numeru telefonu, bez konta na facebooku itp wiec dla kogos kto potrzebuje komunikatora tylko do kontaktu jeszcze jakis czas temu po prostu odpadal.

   • rad252

    Nie wierze, że Facebook kiedykolwiek pozwoli na wyjście poza ich ekosystem i dostęp do Messangera bez konta u nich, mi wystarczy prosty i czytelny komunikator do kontaktu z firmami i ludźmi „z Facebooka” i tym właśnie miał być Lite 😉

    • BlahFFF

     Zwykly Messenger wlasnie to oferuje. Logujesz sie swoim numerem telefonu i konta na facebooku nie potrzebujesz. Wyszukac cie mozna tez po numerze i wiadomosci i polaczenia dzialaja.

     • RafalR20

      Dokładnie do messengera nie potrzeba konta na FB, do tego wersję Lite dyskwalifikuje brak dymków chatu.

     • Te dymki to największa bzdura o jakiej słyszałem. Największa luka bezpieczeństwa systemu uznawana za zaletę. W ogóle pełny Messenger to już nawet nie komunikator tylko aplikacja głównie szpiegowska. Lite jedynie jakoś daje radę jak trzeba mieć styczność z kontaktem przez ten portal.

 • cwaniak

  Dobrze, że wreszcie zaczęlo reagować na opinie użytkowników, ale znając FB nie usuną tych funkcji tylko je zaszyją gdzie indziej

 • teges

  Oby tylko dymki zostały w obecnej formie.

 • stark2991

  Brzmi za pięknie. Dostaniemy pewnie tego samego Messengera napchanego bzdurnymi dodatkami, tylko z innym interfejsem. Parę rzeczy ukryją żeby nie rzucały się w oczy i gotowe.

  • Skarpet

   Żeby nie było jak ze Snapchat’em…x