Od czasu pojawienia się Facebook Messenger, aplikacja zyskała wiele dodatkowych funkcje, które zamiast pomagać to utrudniają korzystanie z niej. Stała się ciężka i zasobożerna. Mark Zuckerberg ma plan jak to zmienić i powrócić do ery prostoty.

Messenger będzie prostym komunikatorem

Na konferencji F8 poruszono temat facebookowego komunikatora. Mark Zuckerberg doskonale wie, że użytkownicy oczekują prostoty i szybkości działania. Zapowiedział zatem plany kompletnej modyfikacji Messengera, która dostarczy użytkownikom to, czego chcą. Po raz kolejny naszym oczom ukaże się schludny design.

facebook nowy design

David Marcus odpowiadający za Messengera powiedział, że aktualizacja będzie dostępna już wkrótce. Prace nad nowym wyglądem rozpoczęły się już na początku bieżącego roku. Jedną z nowości będziedark mode”. Tryb ten ma okazać się strzałem w dziesiątkiem dla posiadaczy ekranów OLED w swoich smartfonach.

messenger dark mode

Dolny pasek zostanie uproszony i sprowadzi się go do trzech ikon. W górnej części aplikacji znajdziemy pole wyszukiwania, a także skróty do aparatu. Istnieje duża szansa na to, że osoby korzystające z np. Messengera Lite powrócą do pełnoprawnej aplikacji Messenger. Zmiany zapowiadają się świetnie i sam nie umiem się doczekać aż je przetestuję.

Zobacz też: Jak szybki jest internet mobilny w Polsce?

facebook messenger nowy wyglad

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.