Kolejne smartfony Xiaomi z czystym Androidem? To możliwe

Kacper Kościański Newsy 2018-04-30

Wiele osób nie uznaje autorskich nakładek producentów, dlatego szukają oni smartfonów z tzw. czystym, niezmodyfikowanym w żaden sposób Androidem. Niestety póki co takich urządzeń jest naprawdę mało, ale lista sukcesywnie się powiększa. Jak się okazało, już wkrótce mogą dołączyć do niej nowe smartfony od Xiaomi, i wcale nie mówię tutaj o nadchodzącym Mi A2.

Chińczycy najprawdopodobniej pracują nad kolejnymi urządzeniami z czystym Androidem. Zapaleńcy z XDA-Developers odkryli w plikach nazwy kodowe dwóch smartfonów – “jasmine_sprout” oraz “daisy_sprout”. „Jasmine” napędza Snapdragon 660, a „Daisy” Snapdragon 625.  Ten drugi znajduje się w ubiegłorocznym Mi A1, więc nowy smartfon Xiaomi może być znacznie tańszy od wspomnianego modelu.

Zobacz także: Facebook chce walczyć z fake newsami

Rodzina smartfonów z Androidem One wciąż się powiększa. Miejmy nadzieje, że informacje się potwierdzą, a Xiaomi rzeczywiście pracuje nad nowymi urządzeniami z „oryginalnym” Androidem.

Źródło: pocketnow • jason094

  Oby. Xiaomi MI A1 jest chyba najlepszym telefonem do wyboru w swojej pólce cenowej, jeśli nic nie spieprzą w A1(2018) czy tam A2, to będzie hitem również i w tym roku.

 • Serim

  Czym brddid się wyróżniał 1 z w/w większą baterią of A2 czy NOTCHEM

  • ( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)

   • Serim

    Ewentualne wersja mini 6x aka. A2 z mniejszym ekranem jedyne 5 5 cala do czasu prezentacji albo większej ilości danych można gdybać

 • marcinadd

  Większość osób, która będzie chciała czystego Androida go sobie po prostu wgra (o ile taki jest dostępny i urządzenie jest dobrze wspierane przez deweloperów). Wybierze sobie najczęściej jakiegoś LOS’a. Nie rozumiem zbytnio posunięcia Xiaomi, niby umożliwiają modyfikację oprogramowania, wydają kody źródłowe kernela itp. Xiaomi zawsze było otwarte na rozwój custom romów i innych modyfikacji. Z jednej strony to ma zadowolić użytkowników, którzy są już zadowoleni, a z drugiej strony oburzą się na to fani MIUI, gdyż Ci niekoniecznie lubią modyfikacje. Z drugiej strony moim zdaniem to MIUI to nie działa jakoś świetnie, jest ciężkie. Ja rozumiem, że Google narzuca warunki ile Bloatu (czyt. GApps) mają wrzucić, ale jest tam dużo ich autorskich apek.

  • Karls

   Niestety romy pokroju LOS potrafią być solidnie zbugowane i to już jest losówka. Jednen model obsługuje dobry developer, inny półamator i jest w kratkę. Nie dziwi mnie, że ludzie wolą oficjalne oprogramowanie a nawet MIUI, które wcale jakoś nie odstaje płynnością od AOSP.

   • marcinadd

    Zwłaszcza, że wyszedł projekt Treble. W tej kwestii się z Tobą zgodzić. Jeżeli Rom jest oficjalnie wspierany przez LOS, lub inny Team to nie wrzucą badziewia opisanego jako wersja stabilna czy coś w tym stylu. Jeżeli ktoś kupuje telefon z myślą o tym, że będzie korzystał z customów to celuje w takie urządzenia, które są dobrze wspierane. A mówisz o słabych deweloperach, tacy najczęściej biorą się za urządzenia niszowe i to właśnie te Romy potrafią być zbugowane. W skrócie: Chcesz korzystać z czystego Androida, to wybierasz taki model, który jest dobrze wspierany przez deweloperów i nie masz żadnych problemów. Co do lekkości MIUI może nie jest wypchany tak jak Experience, no, ale jednak moim zdaniem najlżejsze ono nie jest.

    • Karls

     Oj różnie to bywa, te oficjalnie wspierane też potrafią mieć kwiatki. Dlatego ja do customów budowanych od zera pokroju LOS czy RR podchodzę z dystansem. Niestety ale gonią za numerkami zamiast solidnie usuwać błędy.

    • EsiuWWW

     Custom to custom. W momencie premiery i tuż po, nie wiesz jakie bedzie wsparcie dev. Może być spore i wówczas znajdziesz dużo rom-ow dopracowanych. Ale może być tak, że tel będzie mało popularny, przez co nie będzie mieć tyle custom romów. Zresztą nie wydaje mi się a żeby grupa klientów, którzy w momencie zakupu planuje wgranie CR była spora.x